خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
صبح امروز در کتابخانه ملی به بهانه برگزاری همایش نسخ خطی نشست خبری برگزار شد که در این نشست مدیرکل نسخ خطی کتابخانه ملی خاطره ای جالب از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نقل کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، احسان شکرالهی، مدیر بخش نسخ خطی کتابخانه ملی گفت: یک بار مرحوم عبدالحسین حائری، نسخه شناس برجسته کشورمان می گفت در اوایل پیروزی انقلاب، انقلابیون به مجموعه ای از کتاب ها دسترسی پیدا کرده بودند که مربوط به یک فرقه ضاله بود، انقلابیون خدمت آیت الله هاشمی آمدند تا اجازه سوزاندن این کتاب های ضاله را بگیرند که این امر با مخالفت ایشان مواجه شد. ایشان فرمودند این آثار می تواند دستمایه پژوهش باشد بنابر این تحت حفظ به کتابخانه مجلس منتقل شود.

او خاطره دیگری از رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد و گفت: خاطره دیگر به انتقال یکی از مهمترین نسخ خطی یعنی کتاب سفینه تبریز مربوط می شود، در مورد این کتاب مقالات بسیار و همایش های فراوان در داخل و خارج کشور برگزار شده است. در سال های پس از جنگ تحمیلی این امکان در کشور نبود که کتاب های نفیس را در داخل داشته باشیم اما کتابخانه مجلس به یمن ریاست آیت الله هاشمی این اقبال را داشت که گنجینه نفیسی چون سفینه تبریز را به آنجا وارد کند. این اثر در آن سال 14 میلیون تومان خریداری شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469874

خبر فوق مربوط به رسانهجام جم آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم