خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
سه ماهه اول بارداری، هفته پانزدهم، آخر هفته هجدهم و هفته بیست و دوم بارداری است.

داریوش فرهود، متخصص ژنتیک در این باره گفت: باید دانست انجام سونوگرافی در هفته هجدهم بسیار حائز اهمیت است؛ به دلیل اینکه فقط تا هفته نوزدهم بارداری درصورت وجود بیماری خاص در نوزاد می توان سقط جنین انجام داد و بعد از گذشت هفته نوزدهم بارداری، قانون و شرع اجازه سقط جنین را به پزشک و خانواده نمی دهد.

به گزارش همشهری، عضو پیوسته و دائمی فرهنگستان علوم پزشکی ایران درخصوص خطرات سونوگرافی گفت: در سونوگرافی برعکس رادیولوژی، اشعه ای به بدن مادر منتقل نمی شود و تشخیص توسط امواج صوتی صورت می گیرد؛ به همین دلیل خطر جدی برای نوزاد و مادر ایجاد نمی شود، اما لازم است از سالم بودن دستگاه ها و استاندارد بودن آنها اطمینان خاطر داشته باشیم.

چون دستگاه های معیوب و غیراستاندارد، احتمال بروز کم شنوایی را در کودک افزایش می دهد.

وی درخصوص استفاده از محصولات تراریخته توضیح داد: استفاده از هرگونه کود و مواد شیمیایی و دستکاری های ژنتیک که به دلیل افزایش کیفیت روی محصولاتی مانند میوه ها و سبزیجات انجام می شود به نوع خود مضر است و می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی مثل سرطان را افزایش دهد. تمام دستکاری های ژنتیک می تواند منجر به تولید محصولی مضر و سرطان زا شود و جالب است بدانیم در سایر کشورها محصولات ارگانیک با قیمت بیشتری نسبت به محصولات تراریخته به فروش می رسد که متأسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی به جامعه، این موضوع در کشور ما برعکس است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469825

خبر فوق مربوط به رسانهالف می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم