خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

از ابتدا روشن بود که داعش و دیگر تروریست ها باید طعم شکست را بچشند. این مسئله نسبت به داعش مشخص تر بود، زیرا هیچ کشوری از توان مشروعیت بخشی به این تروریسم سازمان یافته و مخوف برخوردار نبود. به این دلیل که با رسمیت دادن به آنها خود را در میان افکار عمومی نامشروع می کرد.

اما مسئله اساسی این بود که غرب با حضور داعش و دیگر عناصر ترور در منطقه به دنبال بهره گیری از آنها برای پیشبرد اهداف و تامین منافع خود بودند که البته با جدیت رویکردی ایران و روسیه مواجه شدند. از زمان اتحاد این دو کشور تاثیرگذار شکست تروریسم با سرعت بیشتری نمایان شد تا اینکه آزادسازی حلب میخ اصلی را تابوت داعش و تروریسم زد.

حال مسئله این است که حامیان تروریسم از چند جهت در حال باخت در چینش سیاسی منطقه و همچنین افکار عمومی دنیا هستند. در گزینه اول تیم متحد با تروریسم که عربستان سعودی در صف اول آن قرار دارد، قدرت بازیگری منطقه ای خود را به شدت در حال افول می بیند. این موضوع در آینده بیشتر خود را نمایان خواهد ساخت. بخصوص اگر اتحاد ایران و سویه به همراه متحدان شان به سمت استراتژیک شدن، پیش بروند.

اما مسئله مهمتر به افشاسازی دولت سوریه از حمایت های عربستان و متحدانش از تروریست ها بازمی گردد. در سال های میانی بحران سوریه همواره از این موضوع صحبت به میان می آمد که دولت و ارتش سوریه علیه مخالفان از تسلیحات و مواد شیمیایی استفاده می کند. دولت سوریه نیز برای مبرا شدن از این اتهام موافقت کرد تسلیحات شیمیایی خود را از کشور خارج کند.

این در حالی است که در کشفیات اخیر از مناطقی که از دست تروریست ها آزاد شده، مواد و سلاح هایی به دست آمده که شیمیایی بوده و از طریق عربستان در اختیار تروریست ها قرار گرفته است. در این باره آمده است که ارتش سوریه در چارچوب عملیات پاکسازی موفق شد مواد شیمیایی ساخت عربستان سعودی را در یک انبار تسلیحات به جا مانده از تروریست ها در منطقه قدیمی شهر حلب کشف کرد. به گزارش خبرنگار "سانا"، یک واحد از نظامیان ارتش سوریه در جریان پاکسازی مناطق شرقی حلب پس از خروج تروریست ها موفق به کشور یک انبار تسلیحات شدند.

در این انبار مواد شیمیایی شامل سولفور، کلرین و مواد خام برای ساخت گرانول های پلاستیک که ماده اصلی ساخت ماده انفجاری P4 است به مقدار زیاد کشف شد. تروریست ها از مناطق شرقی حلب به خصوص از منطقه شهر قدیمی حلب مناطق مسکونی در غرب حلب، همچنین مناطق آزاد شده شرقی و نظامیان ارتش سوریه را با مواد انفجاری شیمیایی دست ساز هدف قرار می دادند.

این تهدیدی است که دیگر کشورها را نیز تهدید می کند از جمله امریکا و اروپا. یکی از مهمترین دلایلی که غربی ها نگران متحدان تروریست خود در سوریه هستند،‌ افشای نوع تسلیحاتی است که در اختیار آنها قرار داده اند. به همین دلیل با انتقاد از رویکردهای ایران و روسیه به دنبال پاکسازی برخی از مناطق در اختیار تروریست ها هستند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469809

خبر فوق مربوط به رسانهجوان آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم