خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

مجتبی نورانی در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، گفت: اصل فعالیت وزارت کار در حوزه مساجد بر همکاری میان این وزارتخانه و ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری بر پایه سخنان مقام معظم رهبری با ائمه جماعات مساجد خراسان شمالی در مورد همکاری با کانون ها است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار با ائمه جماعات مساجد استان تهران نیز تاکید داشتند که «مسجد، هسته مقاومت فرهنگی است و برای جذب جوانان به این خانه های خدا باید فعالیت کرد» افزود: در اندیشه برگزاری برنامه های مختلفی با کانون های فرهنگی هنری برای جذب جوانان به آن ها هستیم.

مساجد از صدر اسلام، محل رجوع مومنان بوده اند

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت کار و امور اجتماعی با بیان اینکه مساجد از صدر پیدایش اسلام، محل رجوع و رفع مشکلات مومنان بوده است، ادامه داد: این خانه های الهی در عرصه های مختلف، محل برطرف شدن مشکلات افراد بوده اند و مردم برای گره گشایی و حل مسایل گوناگون خود به آن ها مراجعه می کردند.

نورانی با بیان اینکه یکی از برنامه های وزارت کار برای فعالیت در عرصه مساجد، کاهش آسیب های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: در این راستا فعالیت خود را برای برطرف ساختن مشکل بیکاری و اشتغال جوانان قرار داده ایم و آغاز این حرکت نیز، افزایش سطح کارآفرینی در مساجد و آموزش آن به مخاطبان این خانه های الهی است.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد دارای گستردگی بسیاری در سطح کشور هستند و بیش از یک و نیم میلیون نفر، عضو دارند، گفت: با همکاری ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد بر آن شدیم تا دوره کارآفرینی را برای جمعی از اعضای این کانون ها برگزار کنیم تا همراه با حضور این افراد در مساجد، بستر مناسبی برای جذب جوانان بیشتر برای حضور در این خانه های خدا و انس آنان با معارف اسلامی فراهم آوریم.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت کار و امور اجتماعی، اظهار کرد:البته این آغاز همکاری های ما در حوزه مساجد است و دوره هایی که از آن ها یاد شد، امکان برگزاری برای بانوان و به اشکال مختلف دیگر و در موضوعات دیگر را نیز دارا هستند.

پایان پیام/397 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469724

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم