خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از واشنگتن پست، 17 تن از مقامات فعلی و سابق کشورهای اروپای مرکزی و شرقی دیروزدر نامه ای به ترامپ نوشتند: پوتین بزرگی آمریکا را نمی خواهد اما ما به عنوان متحدان شما، می خواهیم.
در این نامه که به امضای 'روزن پلیفنلیف' رئیس جمهوری کنونی بلغارستان و 16 تن از مقام های سابق اروپایی رسیده آمده است: ما به عنوان متحدان شما که الزام های معاهده ای با شما داریم، از آمریکایی ها دردولت و کنگره جدید آمریکا می خواهیم که در دفاع از منافع و اهداف مشترک شامل صلح، قدرت 'آتلانتیک' و آزادی، ما ثابت قدم باشید.
ترایان باسیسکو رئیس جمهوری سابق رومانی، توماس هندریک ایلوس رئیس جمهوری سابق استونی، وایرا ویکه فرایبرگا رئیس جمهوری سابق لتونی و کارل بیلت وزیر امور خارجه سابق استونی از جمله دیگر امضا کنندگان نامه به ترامپ هستند.
در این نامه تاکید شده که از انتخاب ترامپ استقبال می کنند و مشتاق همکاری با دولت جدید آمریکا برای تقویت دو سوی آتلانتیک هستند.
نویسندگان نامه در عین حال هشدار دادند که چنانچه ترامپ بخواهد مسیر دیگری برود و با پوتین همدست شود، این اقدام پیامدهای منفی بسیاری برای اروپا و آمریکا خواهد داشت.
دورنمای روابط دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و معامله بزرگی بین دو کشور، موجب نگرانی بسیاری از متحدان سنتی آمریکا شده است اما در این میان رهبران طرفدار آمریکا در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی بیش از دیگران زیان خواهند دید.
به نوشته واشنگتن پست، این رهبران که در صف اول مقابله با تلاش های پوتین برای واژگون کردن نظم جهانی دموکراتیک هستند، از ترامپ می خواهند که پیش از آنکه جانب طرف اشتباه را بگیرد، بیشتر تامل کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469712

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم