خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
هاشمی رفسنجانی 1527 چهره‌ای که جانشین «هاشمی رفسنجانی» خواهد شد «در پاره‌ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی‌ وقتی به او می‌رسیدند، از حرف خود کوتاه می‌آمدند یا حرمت او را در مواضع‌شان نگه می‌داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم‌تر اتفاق بیفتد.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در پی تنش های ایجاد شده، میان جناح های اصلاح طلب و اعتدال گرا برای انتخاب جانشین آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رهبری این طیف سیاسی، "جوادی حصار"، فعال سیاسی، رئیس دولت اصلاحات را بهترین گزینه برای جانشینی وی پیشنهاد کرده و می گوید:« بعد از مرگ هاشمی رفسنجانی، سیاستمداری که بتواند میان داری کند، اجماع به وجود بیاورد و در نهایت از دو قطبی شدنی که این روزها مورد بحث است، جلوگیری کند، وجود ندارد. نمی خواهم بگویم قحط الرجال است اما شرایط کنونی برای همگرایی و همراهی پیرامون رئیس دولت اصلاحات مهیاتر است.»

وی در گفتگو با تارنمای ضدانقلاب "ایران وایر" با اذعان به اینکه گزینه پیشنهادی برای جانشینی هاشمی رفسنجانی از اجماع لازم برای میدان داری میان احزاب سیاسی ایران برخوردار نخواهد بود، گفت: «با فقدان ایشان در ساختار سیاسی هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد و نظام برچیده نمی شود. اما ممکن است در پاره ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی ایران به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی وقتی به او می رسیدند، از حرف خود کوتاه می آمدند یا حرمت او را در مواضع شان نگه می داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم تر اتفاق بیفتد.»

گفتنی است، علی مطهری روز گذشته حجت الاسلام ناطق نوری را بهترین جایگزین برای مرحوم هاشمی رفسنجانی برشمرده بود.

در همین حال، بی بی سی نیز که پیشتر با استفاده از تصاویر خاتمی در کنار هاشمی، برای جانشین کردن وی به عنوان پدر معنوی اصلاح طلبان تمام تلاش خود را کرده بود، این بار در یادداشتی جداگانه "حسن روحانی" را به عنوان «تنها کسی که می تواند مشعل رهبری جناح میانه رو را به دست بگیرد»، معرفی کرده است.

وبسایت بی بی سی همچنین نوشته اس:«خبر خوب برای میانه روها این است که روحانی ۶۸ ساله هنوز چندان مسن نیست. اما خبر بد این است که اگر به هر شکل روحانی از صحنه سیاست ایران خارج شود، چه بطور طبیعی و چه با فشار تندروها، حداقل تا آینده قابل پیش بینی کسی نیست که بتواند جای او را بگیرد. در دراز مدت باید دید حسن خمینی چگونه نقش بازی می کند.»

233

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469662

خبر فوق مربوط به رسانهجام نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم