خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه الحدث به نقل از منابع آگاه نوشت که شماری از نظامیان روسیه به منظور دیدار و گفتگو با "خلیفه حفتر" و "عقیله صالح" مقام های ارشد نظامی لیبی وارد شهر طبرق شدند.

بنابر این گزارش ناوهواپیمابر "کوزنتسوف" روسیه وارد آب های منطقه ای لیبی شده است. پیشتریک دیپلمات لیبیایی تاکید کرده بود که روسیه تصمیم دارد چند مستشار و یک کشتی پشتیبان جنگی را به آب های منطقه ای میان لیبی و مصر بفرستد. یک منبع دیپلمات در مصاحبه با القدس العربی گفت: روس ها به اطلاع خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش ملی لیبی رساندند که ظرف چند روز کشتی پشتیبان روسیه به نزدیکی سواحل لیبی و مصر می رسد تا مصر نقشی در هماهنگی همکاری نظامی میان روسیه و لیبی داشته باشد. روس ها همچنین متعهد به حمایت از حفتر با محموله های سلاح و همچنین اعزام مستشاران نظامی روس به شرق لیبی شده اند که این اقدام در نوع خود بی سابقه است. این اخبار پس از چندین سفر مسئولان لیبیایی به مسکو منتشر شد. این موضع گیری ها با دیدگاه مشترک عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر همخوانی دارد. مسئولان لیبیایی ترجیح می دهند که این همکاری به صورت محرمانه باقی بماند، اما رخدادهای پیشین نشان داده که دشوار است، حضور کشوری خارجی در لیبی پنهان بماند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469618

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم