خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مادورو: پارلمان قصد کودتا داشتگروه بین الملل: رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد: پارلمان که اکثریت آن در اختیار اپوزیسیون است، قصد کودتا داشته است.

به گزارش ایسنا ، نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا گفت: پارلمان که اکثریت آن در اختیار اپوزیسیون است، با تصمیم به برکناری من قصد کودتا داشته و از مقامات دولتی می خواهم تا اجازه ندهند تا این نقض قانون اساسی بدون مجازات بماند.وی افزود: من به عنوان رییس جمهور از مقامات دولتی می خواهم تا اجازه ندهند قانون اساسی نقض شود و بی احترامی ها به نظم حقوقی بدون مجازات بماند.مادورو در ادامه گفت: پارلمان روز دوشنبه در حقیقت بیانیه کودتا را تصویب کرد.پارلمان ونزوئلا روز دوشنبه اعلام کرد که مادورو در نتیجه کوتاهی در انجام وظیفه باید از سمتش کناره گیری کند و 106 قانونگذار به این تصمیم رای مثبت دادند.این در حالی است که اواخر روز دوشنبه دادگاه عالی کشوری اعلام کرد پارلمان حق ندارد مادورو را از سمتش برکنار کند.قانون اساسی ونزوئلا اساسی را برای استیضاح رییس جمهور ایجاد نکرده، اما ماده های 222 و 232 قانون اساسی به پارلمان این قدرت را می دهد تا بر قدرت اجرایی کنترل داشته باشد و جایگزینی برای رییس جمهور انتخاب کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469545

خبر فوق مربوط به رسانهبهار نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم