خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران حیاتش به بیان خاطرات خود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی پرداخت که بخشی از این خاطرات در رابطه با تشکیل شورای انقلاب است.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ با اوج گیری نهضت اسلامی در سال 57، اندیشه شکل‌گیری "شورای انقلاب" در میان روحانیون مبارز پدید آمد و در سفر شهید مطهری به پاریس، این طرح با امام(ره) در میان گذاشته شد. حضرت امام(ره) نیز در 22 دی‌ماه 1357، فرمان تشکیل شورای انقلاب را صادر کردند که در بخشی از این فرمان آمده بود: «به موجب حق شرعی و بر اساس رأی اعتماد اکثریت قاطع مردم ایران که نسبت به اینجانب ابراز شده است، در جهت تحقق اهداف اسلامی ملت، شورایی به نام "شورای انقلاب اسلامی" مرکب از افراد با صلاحیت و مسلمان و متعهد و مورد وثوق، موقتا تعیین شده و شروع به کار خواهند کرد...»

اعضای اولیه این شورا، آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، شهید مطهری، شهید بهشتی، آیت‌الله موسوی اردبیلی، شهید باهنر، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله طالقانی، آیت‌الله مهدوی‌کنی، مهدی بازرگان و چند تن دیگر بودند.

"آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" در دوران حیاتش به بیان خاطرات خود در "مرکز اسناد انقلاب اسلامی" پرداخت که بخشی از این خاطرات در رابطه با تشکیل شورای انقلاب بود.

علاقه‌مندان می‌توانند خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره شورای انقلاب را از اینجا مشاهده و دریافت کنند.


لینک کوتاه: betanews.ir/news/469526

خبر فوق مربوط به رسانهجوان آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم