خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، پس از اجرایی شدن برجام بازارهای خارجی به خودروهای ایرانی نیز روی خوش نشان دادند و علاوه بر قراردادهایی طی آن شرکت های خارجی در ایران خودرو تولید می کنند شرکت های ایرانی نیز در کشورهای خارجی دست به تولید خواهند زد.

در آخرین خبر از تولید محصولات سایپا در کشورهای خارجی طبق ترجمه ایرنا از خبرگزاری الجزایر، منابع محلی در الجزایر شامگاه سه شنبه اعلام کردند، خط تولید شرکت سایپا در الجزایر در ماه مارس سال جاری میلادی (اسفند/فروردین) در استان تیارت الجزایر به مرحله تولید می رسد.

مقام های محلی استان تیارت الجزایر افزودند: قرار بود این خط تولید در ماه ژانویه به بهره برداری برسد، اما به علت تغییر مکان احداث شرکت، خط تولید سایپا در ماه مارس به مرحله تولید خواهد رسید.

بنابر گزارش خبرگزاری الجزایر، محی الدین طاحکوت رئیس شرکت الجزایری طاحکوت (سیما موتور) الجزایر که سایپا با مشارکت این شرکت قرار است خط تولید خود را در الجزایر به بهره برداری رساند، گفت: این طرح مهم است و همکاری با شرکت سایپا باعث رونق اقتصادی در الجزایر، تولید خودروهای ارزان قیمت و اشتغال زایی برای جوانان الجزایری خواهد شد.

وی گفت: هدف تنها تولید خودروهای سایپا در الجزایر نیست بلکه الجزایر دروازه ای برای ورود خودروی های شرکت سایپا به بازار آفریقا خواهد بود.

محصولات مورد توافق برای تولید در الجزایر شامل پنج مدل خودرو سواری (تیبا، تیبا 2، ساینا، سایپا 111 و سایپا 131) و سه مدل وانت (پادرا، سایپا 151 و ریچ) و یک مدل خودروی تجاری است.

به گزارش شبستان، پیش از این نیز اخباری مبنی بر صادرات محصولات سایپا به عراق و ترکیه و معرفی تیبا و تیبا ۲ در روسیه منتشر شده بود.

پایان پیام/281 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469513

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم