خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
فعالیت بیش از هزار شرکت دانش‌بنیان بستری مناسب را برای اشتغال و ثروت‌آفرینی جوانان دانشگاهی ایجاد کرده است.

به گزارش آناج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طه هاشمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان و ارتباط آن با اشتغال دانشجویان اظهار داشت: در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بیش از هزار شرکت دانش بنیان و استارت آپ دانشجویی مشغول به فعالیت هستند و در این دانشگاه سعی شده است با اجرای برنامه های آموزشی ایده تا عمل، شرایط کار بیشتر برای شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
وی بیان کرد: استارت آپ های دانشگاه به وسیله استادان بازنگری شده است تا این مسئله به کمک دانشجویان آمده تا شرکت های دانش بنیان دانشگاهی بتوانند علمشان را تبدیل به محصول کنند.
هاشمی ادامه داد: از زمانی که محصولات استارت آپ های دانشگاهی به تولید انبوه برسد امکان ایجاد شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف مهندسی، پزشکی و علوم انسانی وجود دارد که به واسطه آن، فعالیت دانشجویان نخبه در زمان تحصیل به خوبی فراهم می شود.
وی عنوان کرد: اخیرا برنامه ریزی های خوبی برای تأسیس شرکت های دانش بنیان در حوزه های علوم انسانی، فرهنگی، اجتماعی و هنری آغاز شده و تصور ما این است که این حوزه ها بیش از سایر موضوعات برای فعالیت های دانش بنیان طرفدار دارد و به همین خاطر برنامه ریزی جدی تری به وسیله مسئولان دانشگاهی در این زمینه شده است.
هاشمی تأکید کرد: با ایجاد بازارچه های فنی و هنر در سراسر واحدهای دانشگاهی سعی می شود که افراد محصولشان را به دیگران عرضه کنند و اگر دانشجو یک کار هنری تولید کرد بتواند مستقیما آن اثرش را در معرض فروش برساند.
معاون فرهنگی دانشجویی اظهار داشت: مسئولان دانشگاه علم و صنعت همه گونه امکانات را برای فعالیت دانشجویان در شرکت های دانش بنیان در دستور کار خود قرار داده زیرا معتقد است این شرکت ها و استارت آپ های دانشگاهی مکان خوبی برای شناسایی ایده ها و تبدیل علم به ثروت و اشتغال است.
وی یادآور شد: فعالیت شرکت های دانش بنیان سبب می شود تا تولیدات داخلی به محصولات فناور تبدیل شوند و تجاری سازی تولیدات دانشجویی در آن رونق بیشتری بگیرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469499

خبر فوق مربوط به رسانهآناج می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم