خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
زمان جدید افتتاح شیراز  به‌عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی/امضای تفاهم نامه با 2 کشور اسلامی مسئول دبیرخانه و دبیر برپایی پایتختی جوانان جهان اسلام با اشاره به زمان جدید افتتاح شیراز به‌عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی به برنا، گفت: با نمایندگان کشورهای مالزی و اندونزی تفاهم‌نامه‌هایی‌ در رابطه با جوانان 3 کشور به امضا رسانده‎ایم.

علی رضایی، مسئول دبیرخانه و دبیر برپایی پایتختی جوانان جهان اسلام، در گفت وگو با خبرنگار جوانان خبرگزاری برنا و با اشاره به تعویق افتادن افتتاح شیراز به عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی، گفت: با توجه به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، تمامی برنامه ها در ارتباط با مراسم افتتاحیه شیراز به تعویق افتاده است.

وی افزود: با توجه به اینکه رویداد شیراز یک برنامه بین المللی است، باید برای برگزاری مجدد این افتتاحیه با سازمان کنفرانس اسلامی هماهنگی های لازم را به عمل آورده و به تفاهمی دوطرفه برای مشخص کردن تاریخ مجدد برپایی این رویداد برسیم، زیرا افرادی که برای شرکت در این مراسم افتتاحیه حاضر می شوند از کشورهای مختلف به شیراز می آیند و نیاز است تا با آنها هماهمنگی مجدد صورت گرفته شود.

رضایی با اشاره به اینکه مذاکرات در این باره از امروز آغاز شده است، ادامه داد: از امروز مذاکرات با سازمان کنفرانس اسلامی را آغاز کرده ایم و امیدواریم بتوانیم نهایتا تا قبل از آغاز دهه فجر، برنامه افتتاح شیراز به عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی را اجرا کنیم.

مسئول دبیرخانه و دبیر برپایی پایتختی جوانان جهان اسلام در پاسخ به این سوال که آیا تمام برنامه های این مراسم طبق منوال سابق برگزار خواهد شد، تصریح کرد: تمامی 10 برنامه این مراسم طبق منوال سابق برگزار می شود و اگر قرار باشد تغییری صورت گیرد تنها در رابطه با تغییر برخی مهمانان حاضر در این مراسم، صورت می گیرد.

وی در پایان و با اشاره به اینکه در حال حاضر نمایندگانی از کشورهای مالزی و اندونزی در شیراز اقامت دارند، اظهار کرد: جانشین و دستیار وزیر ورزش و جوانان مالزی به همراه رییس اتحادیه جوانان کشور اندونزی در حال حاضر در شیراز اقامت دارند؛ درمدت اقامت این نمایندگان، تفاهم نامه هایی در زمینه باز شدن روابط میان جوانان 3 کشور با آنها به امضا رسانده‎ایم.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469462

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم