خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
دادگاه حقوق بشر اروپا والدین مسلمانی را که دخترانشان را به کلاس شنای مختلط نفرستند، جریمه می کند. دادگاه حقوق بشر اروپا والدین مسلمانی را که دخترانشان را به کلاس شنای مختلط نفرستند، جریمه می کند.

یک دادگاه اروپایی دادخواست یک زوج تُرک مسلمان در سوئیس را که خواستار معافیت دخترانشان از شرکت در کلاس های شنای مختلط مدرسه شده بودند رد کرد و حکم داد که دختران مسلمان باید در کلاس های شنای مختلط مدارس شرکت کنند.

دادگاه حقوق بشر اروپا در حکمی حمایت خود را از دولت سوئیس اعلام کرد. دولت سوئیس تأکید کرده بود اعتقادات مذهبی نباید بهانه ای برای عدم شرکت در کلاس آموزش شنای اجباری قرار گیرد.

این دادگاه همچنین ادعا کرد معافیت دختران مسلمان از شرکت در کلاس های شنای مختلط مدرسه نوعی محرومیت اجتماعی محسوب می شود.

دادگاه حقوق بشر اروپا اعلام کرد مدرسه «نقشی ویژه در روند یکپارچگی اجتماعی» به ویژه در مورد کودکان خارجی تبار دارد.

این دادگاه افزود برای خانواده های مسلمان «ترتیباتی»، ازجمله اجازه به دختران برای پوشیدن لباس اسلامی شنا (بورکینی) در طول کلاس ها، اتخاذ شده است.

دادگاه حقوق بشر اروپا همچنین جریمه ای 1380 دلاری برای والدینی که از این مقررات سرپیچی کنند وضع و اعلام کرد هدف از این جریمه، حصول اطمینان از این است که پدرها و مادرها فرزندان خود را به این درس اجباری بفرستند.

پیش تر در سال گذشتۀ میلادی، سوئیس اعلام کرده بود اگر دانش آموزان مسلمان در آغاز و پایان کلاس درس از دست دادن با معلمان نامحرم خودداری کنند، والدین آنان 5 هزار دلار جریمه می شوند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469343

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم