کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ واعظی دیروز در همایش «محتوا، اقدام ها و دستاوردها» در محل وزارت ارتباطات افزود: به کار بردن قوانینی که در فضای واقعی کاربرد دارد در فضای مجازی تولید اشکال خواهد کرد.
وی به مشکلات اخیر ایجاد شده برای برخی کسب و کارهای نوین نیز اشاره کرد و گفت: باید تدوین قوانین متناسب این نوع کسب و کارها مورد توجه جدی قرار گیرد.
واعظی با اعلام حمایت وزارت ارتباطات از کارهای نوپا، افزود: اختصاص تسهیلات بخشی از این حمایت هاست.
وی به اختصاص 1200 میلیارد ریال تسهیلات به 300 شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: سال آینده نیز این مبالغ اختصاص خواهد یافت.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه اکنون فعالیت شرکت های نوپا به سراسر کشور گسترش یافته است، افزود: کسب و کارهای نوپا باید تبدیل به کنسرسیومی بزرگ شوند تا موفقیت های بیشتری کسب کنند.
واعظی گفت: مقرر شده تعرفه ها در کمیسیون تنظیم مقررات به گونه ای تدوین شوند تا به سود شرکت های دانش بنیان باشد.
وی تاکید کرد: باید کاری کرد تولید محتوا در کشور ثروت آفرین شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این همایش، 10 برابر کردن تولید محتوا را مهمترین طرح در برنامه های اقتصاد مقاومتی وزرات ارتباطات اعلام کرد و گفت: تاکنون در این زمینه اقدام های خوبی انجام شده است.
جهانگرد، توسعه شبکه دسترسی و شبکه های ارتباطی در قالب شبکه ملی اطلاعات را از جمله این اقدام ها برشمرد و افزود: اکنون وضعیت خوبی از نظر دسترسی در کشور ایجاد شده و نسل سوم و چهارم تلفن همراه نیز توسعه خوبی داشته است.
وی به اقدام های انجام شده برای ایجاد تسهیل در دسترسی به نظام اداری اشاره کرد و گفت: به زودی و در دهه فجر دولت الکترونیک راه اندازی خواهد شد تا مردم بتوانند از مزایای آن بهرمند شوند.
وی همچنین تولید محتوای بومی را بسیار مهم ارزیابی کرد و آن را یکی از مولفه های تولید امنیت در فضای مجازی دانست.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469151

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم