خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی خداحافظی خود تأکید کرد، نژادپرستی هنوز هم به عنوان یک عامل ایجاد نفاق و دودستگی در آمریکا وجود دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خداحافظی خود در شیکاگو اعلام کرد، نژادپرستی در آمریکا هنوز به عنوان یک «عامل نفاق» در این کشور مطرح است.

رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی تأکید کرد، اینکه از اصطلاح «آمریکای پس از نژادپرستی» صحبت می شود، چندان واقع گرایانه نیست و تلاش های بسیاری در این زمینه باید صورت گیرد تا این کشور به این مرحله برسد.

با این وجود وی گفته است: «من تبعیض نژادی علیه آمریکایی های مسلمان را رد می کنم چرا که آنها نیز همانند ما میهن پرست هستند».

اوباما در این سخنرانی به روسیه نیز اشاره کرد و گفت: «بیایید هوشیار باشیم و نترسیم. کشورهایی نظیر روسیه و چین نمی توانند مانع از اثرگذاری و نفوذ ما در جهان شوند مگر اینکه ما به کشور دیگری تبدیل شویم و از دموکراسی خود هزینه کنیم و بر سر آن سازش کنیم».

وی درباره حملات تروریستی و تهدیدات تروریستی که این روزها در اقصی نقاط جهان شاهد آن هستیم نیز گفت: «به خاطر شجاعت مردان و زنان نظامی آمریکا و افسران اطلاعاتی، نیروهای پلیس و دیپلمات های ما که از آنها حمایت می کنند، هیچ سازمان تروریستی خارجی نتوانسته با موفقیت حمله ای را در داخل آمریکا طی هشت سال گذشته طراحی و اجرا کند، اگرچه بوستون و اورلاندو برای ما یادآوری می کند که افراط گرایی چقدر می تواند خطرناک باشد، نهادهای انتظامی و اجرای قانون ما بیش از هر زمان دیگری هوشیار و اثرگذار هستند.»

اوباما ادامه داد: «ما دها هزار تروریست از جمله اسامه بن لادن را نابود کردیم. ائتلاف بین المللی که ما علیه داعش رهبری می کنیم سران آن ها را از بین برده و بیش از نیمی از اراضی تحت اشغال آنها را آزاد کرده سات. داعش نابود خواهد شد و هر کس که آمریکا را تهدید می کند بداند که امنیت نخواهد داشت. تمام کسانی که در ارتش آمریکا خدمت می کنند بدانند که فرماندهی کل قوای آمریکا و شما برای من افتخار بسیار بزرگی در طول زندگی ام بود».

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت: «بنابراین هوشیار باشید اما نترسید. داعش سعی می کند مردم بی گناه را بکشد اما تا زمانی که ما به قانون اساسی و اصول خود در مبارزه با تروریسم پایبند هستیم، آنها نمی توانند آمریکا را شکست دهند».

در حال تکمیل...

لینک کوتاه: betanews.ir/news/469142

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم