خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش رجانیوز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد، در صورتی که انگلیس اصول بنیادین آزادی بازار مشترک اتحادیه اروپا را رعایت نکند، اتحادیه نیز مجبور است فکر محدود کردن دسترسی این کشور به بازار مشترک اروپایی را در دستور کار خود قرار دهد.

مرکل طی سخنانی در شهر کلن آلمان گفت: "در مذاکرات برگزیت کسی گمان نکند که میتواند مناطق مورد پسندش را بگیرد. شرایط دسترسی به بازار مشترک مشخص است. رعایت چهار اصل بنیادین آزادی این اتحادیه از طرف لندن ضروریست."

ترزا می نخست وزیر انگلیس طی سخنانی ضمن تاکید به خروجشان از اتحادیه اروپا گفته بود که نمیتوانیم بگوییم که از اتحادیه خارج شدیم ولی همچنان عضوی از آن هستیم.

به دنبال انتشار این اظهارات با تیتر "لندن روند دشواری را برای خروج از اتحادیه پیش بینی میکند"، ارزش استرلینگ انگلیس در برابر دلار و یورو شدیدا کاهش یافت.

نخست وزیر انگلیس سپس نیز با بیان اینکه "این درست نیست که بگوییم روند دشوار اجتناب ناپذیر است" اظهارات قبلی اش را تصحیح کرده بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468825

خبر فوق مربوط به رسانهرجا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم