خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
ضعف شفافیت و گزارشگری مالی در بخش دولت موجب شده تا عملکرد مدیران در هاله‌ای از ابهام قرارگیرد، در این بین در شرایطی که بودجه شرکت‌های دولتی و وابسته در سال 95 حدود700هزار میلیارد تومان است... ضعف شفافیت و گزارشگری مالی در بخش دولت موجب شده تا عملکرد مدیران در هاله‌ای از ابهام قرارگیرد، در این بین در شرایطی که بودجه شرکت‌های دولتی و وابسته در سال 95 حدود700هزار میلیارد تومان است، درچنین فضایی نمی‌توان مدیران کارآمد و ناکارآمد را از یکدیگر تمییز داد و گاه این اوضاع به سود مدیران ناکارآمد و به ضرر مدیران کارآمد و خدمتگزار تمام می‌شود.

برخی از مدیران به دلیل کارآمدی برای کشور مفید و سودآور هستند و در مقابل نیز برخی مدیران به دلیل ناکارآمدی هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل می‌کنند، متأسفانه عدم‌شفافیت موجب شده هویت مدیران کارآمد و ناکارآمد برای مردم مشخص نباشد که این امر بی‌شک یک جفا در حق مدیرانی است که با تمام توان در حال خدمت هستند.

در همین راستا مدیر عامل سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از بدهی‌هایی که برخی مدیران دولتی در شرکت‌های دولتی خلق می‌کنند، تأکید کرد: شرکتی وجود دارد که با وجود دارایی 3 هزار میلیارد تومانی‌اش، مدیران دولتی زحمت کشیدند ۵۰۰ میلیارد تومان زیان در دامن دولت گذاشتند که ما این شرکت را 2هزار و 200 میلیارد تومان به بخش خصوصی فروختیم که واگذاری‌اش با حواشی همراه شده است.
علی‌اشرف‌عبدالله پوری‌حسینی به شکل تلویحی از ناکارآمدی برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در بودجه 95 کشور ۲۹۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دیده شده است. ۱۹۷ هزار میلیارد تومان از این مبلغ، بودجه جاری (اعتبارات حقوق و مزایا، یارانه‌های نقدی و...) محسوب می‌شود و برآورد این است که چیزی حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان وصول خواهد شد، بدین ترتیب در کشوری که 5/1 درصد از بودجه آن برای اعتبارات غیرجاری منظور می‌شود، توسعه کشور نه قفل، بلکه رو به اضمحلال است.

بودجه 95
گفتنی است بودجه کل کشور در سال 95 حدود 978 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت در سال 95 از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر682 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به قانون بودجه سال 94 حدود 13/4 درصد افزایش داشته است.
در واقع بودجه شرکت‌های دولتی دوسوم بودجه کل کشور را در بر می‌گیرد ولی خروجی این بخش و نحوه مدیریت این شرکت‌ها، بانک‌ها و... برای مردم چندان مشخص نیست و باید فکر عاجلی برای شناسایی سره از ناسره در فضای مدیریتی کشور کرد.
انتخاب مدیران لایق برای در اختیار گرفتن مسئولیت‌های اجرایی کشور همواره یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان بوده است. بحث‌های مربوط به این موضوع به خصوص هنگام معرفی افراد برای تصدی وزارتخانه‌ها، انتصاب معاونان رئیس‌جمهور، رؤسای ادارات، استانداران و مدیران میانی و صدها شرکت دولتی و وابسته به دولت شدت می‌گیرد.

با این وجود با گذشت سالیان دراز هنوز راهکارهای مشخصی برای تعیین کارآمدی یا ناکارآمدی افراد در حوزه‌های مختلف تدوین نشده است. به‌عبارت دیگر گاهی بحث‌هایی که حول و حوش صلاحیت یا عدم‌صلاحیت یک شخص برای در اختیار گرفتن یک مسئولیت انجام می‌شود حالت چانه‌زنی و لابی‌گری دارد تا اینکه بر یک منطق عقلانی استوار باشد. در این بین مدتی است که مردم از دیرچه نگاه رسانه‌ها به کارآمدی یا ناکارآمدی یک مدیر پی می‌برند که این نیز نمی‌تواند بیانگر تمام حقیقت در مورد یک مدیر باشد.

از سویی تجربه نشان داده است به قدرت رسیدن افراد فاقد صلاحیت می‌تواند آفت‌های زیادی را به دنبال داشته باشد. صدور بخشنامه‌های ناهماهنگ و نامربوط، انتصاب‌های فامیلی و بی‌برنامه در مجموعه، درگیری با دیگر افراد مجموعه به‌دلیل اینکه آنها وی را فرد توانایی نمی‌دانند از جمله زیان‌هایی است که انتصاب‌های نادرست به همراه خود دارند. همچنین یک انتصاب نادرست می‌تواند باعث دلسرد شدن افراد داخل مجموعه‌ شود به‌طوری که افراد احساس می‌کنند هیچ مسیر شناخته‌شده‌ای برای ترقی آنها به مسیر‌های بالاتر وجود ندارد و هر چقدر هم تلاش کنند زحماتشان معیار پیشرفت‌شان قرار نخواهد گرفت. از سوی دیگر یک انتصاب بجا و شایسته می‌تواند باعث ایجاد تحول و خدمت‌رسانی بیشتر به مردم شود.

برای جلوگیری از مضرات انتصاب‌های نا بجا و بهره‌گیری از فواید استفاده از افراد لایق، نیاز به یک نظام ارزشیابی داریم تا مدیران و مسئولان ما بر اساس توانایی‌ها و عملکردشان منصوب یا برکنار شوند. از طرفی این نظام ارزشیابی باید قادر به تعیین مدیر قوی و ضعیف باشد و بتواند مدیران را با همدیگر مقایسه کرده و بهترین آنها را انتخاب کند. برای همین ما نیازمند یک سیستم کمّی برای ارزشیابی افراد هستیم. اگر بتوان عملکرد افراد را به صورت کمی و عددی بیان کرد می‌توان به اهداف ذکر شده دست یافت.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468771

خبر فوق مربوط به رسانهجوان آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم