خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل یمن درباره ابعاد جنایت عربستان در یمن گفت: حدود دو سال پس از آغاز جنگ عربستان ضد یمن، آل سعود به نوعی بی عملی در یمن گرفتار شده و ابتکار عمل را از دست داده است.

وی یکی دیگرازچالش های عربستان درجنگ یمن را کم رنگ شدن نقش دیگر اعضای ائتلاف عربی در جنگ یمن و تنها شدن ریاض در این جنگ دانست و افزود: ائتلاف عربی در جنگ یمن شکست خورده است.

کنعانی مقدم افزود: مطابق خبرها ارتش یمن امروز هم مواضع شبه نظامیان عربستان را در نجران و الجوف هدف قرار داد. اما ارتش و نیروهای مردمی یمن در مقابله با عربستان برتری سیاسی و نظامی دارد.

این کارشناس مسائل یمن افزود: تحرکات صلح در یمن از جمله تحرکات جان کری در منطقه به نتیجه نرسیده و سیاستهایش شکست خورده است و عربستان هم با خطر مواجه شده است.

کنعانی مقدم گفت: آمریکایی ها قصد خروج از باتلاق عربستان را دارند. عربستان و آمریکا قصد تجزیه یمن را داشتند. مسائل داخلی عربستان و بحرین فعلا آنها را ناچار کرده منطقه را به حال خود رها کنند.

او افزود: تاکنون بیش از 11 هزار غیرنظامی در حملات عربستان کشته شدند ولی ارتش سعودی نتوانسته پیروز این جنگ نابرابر باشد و انگار چاره ای جز عقب نشینی ندارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468769

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم