جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
به گزارش عصر امروز، سید حسن هاشمی در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران ضمن عرض تسلیت مجدد اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی برای مردم عزیز و شریف ایران، چهره شناخته شده ای بودند؛ شاید دلیلش این باشد که تمام زندگی ایشان، صرف خدمت به مردم، مبارزه و تلاش برای احیای ارزش های اسلامی و اخلاقی، آزادی های فردی و اجتماعی، ارتقای معیشت مردم و استقلال کشور شد.


هاشمی اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی تا آخرین لحظه عمرشان در مسیری حرکت کردند که آرزوی امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی بود و برای خدمت به مردم، هیچ تفاوتی بین روز آغاز و پایانی عمرشان وجود نداشت.


وی که در آخرین روز حیات آیت الله هاشمی همراه وی بود، گفت: چند ساعت قبل از فوت آیت الله با ایشان جلسه داشتم. در آن جلسه گفتند، آرزوی شان ساختن کشور، آرامش مردم، پیشگیری از دو قطبی شدن و تنازعاتی است که همیشه برای استقلال و پیشرفت یک کشور چون سمی مهلک عمل می کند. اینها سخنان فردی بود که در دشمن شناسی نمره فوق العاده ای داشت و از همان منظر، نگران بود که خناسان و دشمنان، دستاوردهای انقلاب را که هزینه های بسیار زیادی برای آن پرداخت شده، از بین ببرند. بنابراین بهترین راه را حفظ وحدت، توکل به خدا و تبعیت از مقام معظم رهبری می دانستند.


به گفته وزیر بهداشت، ایشان معتقد بودند همه جریانات و افرادی را که بر خلاف مسیر وحدت کشور حرکت می کنند، باید شناخت و ریشه نفاق را خشکاند. در این مسیر هم باید از خود و اطرافیان مان شروع کنیم و انگشت اتهام را به سمت دیگران نشانه نرویم البته این کار در مورد مسئولان رده بالا، بیشتر صدق می کند.


به گزارش وزارت بهداشت - وی با بیان اینکه اگر بخواهیم راه بزرگان را برویم، باید به اهداف آنها بیندیشیم و از خودمان عبور کنیم، ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم همین مسیر را پیمود؛ ایشان چندین سال پیش از خود عبور کرد و فقط به نظام، کشور، ملت و مصالح و منافع آنان فکر می کرد و به همین دلیل، تمام مصیبت هایی را که به ایشان تحمیل شد، شیرین دید و آنها را به جان خرید.


آیت الله هاشمی نماد روحانیت انقلابی و مخلص بود


هاشمی با تاکید بر اینکه آیت الله هاشمی به واقع نماد روحانیت انقلابی و مخلص بود تصریح کرد: بزرگترین صفت شان «صبر» بود چه در مقابل افرادی که خدمت زیادی به آنها کرده بود و قدرشناس نبودند و چه درمقابل هم لباس های خودشان که در اخلاق، مروت و آموزه های دینی دیدگاهی متفاوت با ایشان داشتند.


وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی همیشه و به ویژه در آخرین روز زندگی که ناهار را در خدمت شان صرف کردم، آرزوهای زیبایی برای آینده کشور داشتند و مطمئن بودند که کشور از گردنه و مشکلات اقتصادی عبور خواهد کرد ادامه داد که در غروب سرد همان روز، روح آیت‎الله هاشمی به ملکوت اعلی پرکشید و او از میان ما رفت؛ اینک لازم است به خود آییم و از رفتن ایشان درس و عبرت بگیریم. راه او را بشناسیم و بدانیم اگر می خواهیم اسلام و انقلاب و آن چه شهدا برایش جان دادند، پابرجا بماند، باید رفتار، کردار و نگاه مان به یکدیگر را عوض کنیم. باید مهربان و صادق باشیم و به اهداف بزرگی مانند مجد و عظمت اسلام و کشور و ارتقای معیشت و رفاه مردم فکر و کار و تلاش کنیم. این تنها راه قدرشناسی از سال های طولانی تلاش و فداکاری قرآن شناسی مجاهد، مبارزی عالم و سیاستمداری مردمی و مردمدار است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468665

خبر فوق مربوط به رسانهعصر امروز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم