جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
مصرف دارو درمانی

سلامت آنلاین- بتازگی دارویی برای استفاده بیماران مبتلا به سرطان لوسمی مزمن تایید شده است که به گفته کارشناسان سلامت «تحولی مهم در راه مبارزه بشر با غدد سرطانی» خوانده شده. این دارو می‌تواند سلول‌ها را از چنگ سرطان نجات دهد.ونه توکلاکس (Venetoclax) که با نام تجاری Venclexta در بازار فروخته خواهد شد، پس از انجام آزمایش های گوناگون اکنون از سوی فراورده های درمانی استرالیا (TGA) برای استفاده بیماران مبتلا به شکل پیشرفته لوسمی لنفوسیتیک مزمن مورد تایید قرار گرفته است.
به گزارش سلامت آنلاین به نقل از شین هوا، تجویز این دارو به بیمارانی که قادر به تحمل راه های درمانی دیگر نیستند یا از روش های دیگر درمانی پاسخی مناسب نگرفته اند نیز اوت سال ۲۰۱۶ در امریکا تصویب شد.
Venetoclax با مسدود کردن فعالیت پروتئین موسوم به BCL-2، سلول های سرطانی را از چنگ سرطان نجات می دهد و بر اساس تحقیقاتی تولید و عرضه شده که بیش از ۳۰ سال به طول انجامیده است.
داگ هیلتون، مدیر موسسه تحقیقات پزشکی والتر و الیزا هال درباره این دارو گفت: «Venetoclax مثل یک تیر مرگبار است که مستقیماً به سمت قلب BCL-2 شلیک شده باشد». (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین زاده)

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468569

خبر فوق مربوط به رسانهسلامت آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم