جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (سه‌شنبه 21 دی‌ماه) در حاشیه مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را می‌توان پدر معنوی انقلاب نامید. ایشان در کنار مقام معظم رهبری و آیت‌الله موسوی اردبیلی، سه یار دیرین امام (ره) بودند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پشتوانه بزرگی برای عبور از بحران‌های سخت بودند به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ساعت 8 و 30 امروز (سه شنبه 21 دی ماه) از دانشگاه تهران و اقامه نماز با حضور مقام معظم رهبری آغاز و سپس در خیابان های اطراف ادامه یافت و در نهایت پیکر ایشان برای خاکسپاری به حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، منتقل شد.

سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم در مرقد امام خمینی (ره) در گفت و گویی کوتاه با رسانه ملی، درباره وجوه مختلف شخصیتی ایشان و جایگاهی که در انقلاب داشتند، اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی، پشتوانه بزرگی برای عبور از بحران های سخت بودند و همیشه راه حل هایی برای عبور از چالش ها و بحران هایی که متوجه نظام می شد، داشتند.

وی ادامه داد: ایشان همیشه به حرکت در مسیر اعتدال و دفاع از مصالح مردم تاکید داشتند. این شخصیت بزرگ انقلاب، همواره کلان گر، بلندنگر و آینده نگر بوده و دفاع از منافع ملت را در اولویت می دانستند. جهت گیری ایشان همیشه این بوده که اعمال، رفتار، حرکت و تصمیم ما باید در جهت مصالح ملت و نظام باشد. ایشان در آخرین سخنرانی که داشتند، بیان کردند که با حضور مقام معظم رهبری و وحدت و همدلی نظام و ملت، دیگر دغدغه ای ندارم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره مهم ترین رسالت هایی که بعد از رحلت ایشان بر دوش ملت و نظام خواهد بود، گفت: ما سه رسالت مهم بر دوش داریم؛ نخست اینکه جهت و مسیر را گم نکنیم و همواره منافع و حقوق ملت را در اولویت قرار دهیم. دوم، وحدت، یکدلی و انسجام ملی است که بقای دولت و ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران در گرو آن است. سومین رسالت مهم نیز، قدر دانستن وجود سرمایه های نظام و انقلاب است که مردم ما امروز با حضور پرشور خود نشان دادند که قدر این سرمایه ها را می دانند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468544

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری کتاب می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم