خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
آخرین سرباز این گفت‌وگو حاوی یکی از معدود خاطرات غیرسیاسی آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی و شاید از شنیدنی‌ترین آن‌هاست که برای اولین بار منتشر می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ بر کسی پوشیده نیست که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گنجینه خاطرات بود؛ خاطراتی که  با مرور آن‌ها می‌توان به خوبی به اوضاع اجتماعی و سیاسی دوران‌های مختلف کشور پی‌برد. خاطراتی که وقتی شخصی می‌شوند، جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند. گفت‌وگوی منتشر نشده‌ی مهدی قربان‌پور با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حاوی چنین خاطراتی است. خاطرات آیت‌الله از روزگار خدمت سربازی‌اش در سال‌‌های دهه‌ی 40. روزهای تلخ و شیرینی که می‌توان با مرورشان به ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله بیشتر پی‌برد.

مهدی قربان‌پور حدود 20 سال است در حوزه‌ی ساخت فیلم کوتاه و مستند فعال است و سال گذشته با پژوهش و کارگردانی مستند زمناکو در جشنواره‌های سینما حقیقت، جشنواره فیلم فجر و جشنواره‌های بین‌المللی درخشید. او در مراحل ساخت مستند ما همه سربازیم در اسفند سال 91 به گفت‌وگو با آیت‌ا‌لله هاشمی رفسنجانی نشست. گفت‌وگویی که قرار بود بیش از 40 دقیقه طول نکشد اما تلخ و شیرین مرور خاطرات، آیت‌الله را به وجد آورد و گفت‌وگو بیش از دو ساعت طول کشید. این گفت‌وگوی منتشرنشده که آخرین گفت‌وگوی غیرسیاسی و تصویری آیت‌الله است را برای اولین‌بار در فیلمنت ببینید.

(95)

مطالب مرتبط:

  1. فیلم‌نت تهیه‌کننده‌ی اولین سریال اینترنتی می‌شود
  2. گسترش وی.او.دی موجب کاهش انتشار غیرقانونی آثار سینمایی می‌شود
  3. «بادیگارد» را در فیلم‌‌نت ببینید
  4. سینمای کودک یک چرخه‌ی کاملا معیوب و بیمار دارد
  5. ناگفته‌هایی از «قاتل اهلی» از زبان پولاد کیمیایی
  6. مجموعه‌ی «گرند تور» را با دوبله‌ی اختصاصی در فیلم‌نت ببینید
فیلم نت نیوز، رسانه به روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم نت نیوز دنبال کنید

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468372

خبر فوق مربوط به رسانهفیلم نت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم