خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاستمداری که بخش بزرگی از تاریخ انقلاب اسلامی را ساخته بود؛ به قلب تاریخ پیوست.

به گزارش همشهری، سیاستمداری که در تمام دوران انقلاب و پس از انقلاب نقشی پررنگ از حضور او دیده می شود، بازمانده ای از نسل اول مبارزان علیه نظام ستم شاهی بود که زندانی شد، تبعید شد، شکنجه شد، ترور شد ولی خم به ابرو نیاورد و همراه همیشگی امام و رهبری باقی ماند. شخصیتی بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی که در بزنگاه های حساس، با ذکاوت و سیاستش برای عبور قطار انقلاب از گردنه های سخت، امام خمینی و حضرت آیت الله خامنه ای را یاری کرد.

بزرگ منشی و صبر جمیل او در تحمل منتقدان و زخم زبان هایی که در سال های اخیر بر او رفت حتما همان خصلتی بود که دیروز هر طیفی از منتقد و مخالفش گرفته تا دوست و هوادارش را به حسینیه جماران کشاند تا با وی وداع کنند. شخصیتی بی بدیل در انقلاب اسلامی که بار انقلاب را به دوش می گرفت و اگر نبود نقش و صبوری او در مدیریت بحران هایی مثل انفجار در دفتر نخست وزیری، انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی، جنگ تحمیلی، رحلت امام خمینی (ره) دوران پس از جنگ و در توطئه های پیچیده سال های اخیر، بسا که بحران به عمق جان انقلاب نفوذ می کرد. دیروز در جماران از شخصیت های کشوری و لشکری برای وداع با این مبارز و مجاهد، عالم فقیه و اسلام شناس فرهنگ پرور گردآمدند.

آیت الله دیروز در جماران با یارانش وداع کرد و امروز مهمان امام است. پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم بنیانگذار کبیر انقلاب به خاک سپرده می شود. مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار می شود. رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماز اقامه می کنند.

حسن روحانی رئیس جمهور که عصر یکشنبه جزو نخستین نفراتی بود که خود را به بیمارستان شهدای تجریش رسانده بود تا از حال آیت الله باخبر شود صبح دیروز باز جزو نفرات اولی بود که خود را به حسینیه جماران رساند تا مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی را به جای آورد. او در حاشیه مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی که در حسینیه جماران انجام شد، در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران، با بیان اینکه در طول دوران نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی، امور اساسی و بسیار سخت بر دوش این شخصیت بزرگ و مبارز بود، گفت:

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در آن دوران مبارزه رابط بین ایران و نجف و نیز ایران و پاریس بودند و در زمان بازگشت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، همواره از یاران بسیار نزدیک امام خمینی(ره) به شمار می آمدند. روحانی به نقش بی نظیر و مثال زدنی آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخاب خلف صالح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، تنها در کمتر از 24ساعت اشاره کرد و افزود: ایشان در همه مراحل انقلاب و در دوران سازندگی و بازسازی ویرانی های پس از جنگ تحمیلی، رشادت های بی نظیری از خود نشان دادند و هیچ وقت از صحنه کنار نرفت و مشکلات، ایشان را از مسیرش جدا نکرد‎.

به غیر از حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان ازجمله چهره های مهمی که دیروز در مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور یافت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. سردار سرلشکر قاسم سلیمانی دیروز با حضور در منزل آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت وی را به خانواده او تسلیت گفت. سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هم ازجمله شخصیت های لشکری بود که دیروز در جماران حضور یافت. وی با بیان اینکه از دوران دفاع مقدس خاطراتی با آیت الله هاشمی داریم که با شجاعت تمام برای شناسایی و ابلاغ تدابیر تا اهواز نیز رفتند، گفت:ایشان یار و یاور رهبر انقلاب بودند.

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه هم دیروز در سخنانی، آیت الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی خستگی ناپذیر و شخصیتی مؤثر در فراز و نشیب های انقلاب توصیف کرد و گفت: ارتحال ناگهانی و تکان دهنده ایشان، بیدار باشی برای همه مسئولان است تا خود را برای مسیر دشوار و بی نهایت پس از مرگ آماده کنند.

اسحاق جهانگیری، علی لاریجانی، جواد ظریف، سردار حسین دهقان، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، علی ربیعی، محمدرضا نعمت زاده، سیدحسن قاضی زاده هاشمی، آیت الله امامی کاشانی، عبدالله نوری، الیاس نادران، احمد توکلی، پرویز فتاح، موسوی لاری، رضا خاتمی، علی فلاحیان، حمید میرزاده، حسین فریدون، مصطفی کواکبیان، بهروز نعمتی، غلامرضا کاتب، غلامرضا تاجگردون، محمدرضا تابش و جمعی از نمایندگان مجلس از دیگر چهره هایی بودند که دیروز در حسینیه جماران با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی وداع کردند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/468264

خبر فوق مربوط به رسانهالف می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم