خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
SNN نیروی هوایی ژاپن از رهگیری چند جنگنده چینی که به مرزهای این کشور نزدیک شده بودند، خبر داد

این در حالی است که نیروی هوایی چین نیز چند روز قبل با انتشار فیلمی از وقوع همین حادثه و برخورد جنگنده های چینی با ژاپنی خبر داده بود. این دو کشور درباره مالکیت دریای چین جنوبی با هم اختلاف دارند

روسیه نیز هفته گذشته چهار فروند جنگنده «سوخو_ 35» را بعد از دو سال تاخیر به چین ارسال کرد. این در حالی است که چین اخیرا از جنگنده رادار گریز «جی20» ساخت خود رو نمایی کرده است.

به نوشته «تایمز آو ایندنیا» سوخو 35 نوع پیشرفته تر جنگنده سوخو 30 است که در خدمت نیروی هند قرار دارد.

ارسال چهار جنگنده سوخو 35 به چین در تاریخ 25 دسامبر 2016 صورت گرفت. اقدامی که برخی می گویند نشان از روابط نزدیک بین چین و روسیه دارد.

البته گفته می شود که روس ها از بیم از بین رفتن این قرارداد و با توجه به ساخت جنگنده جی 20 چین آن ها را به این کشور ارسال کرده اند.

این نشریه نوشت: چین در حال تقویت توان نیروی هوایی خود با جنگنده های جدیی چون دو نوع جنگنده رادار گریز «جی15» که قادر به پرواز از عرشه ناو هواپیمابر «لیائو نینگ» است، می باشد .

سوخو سو35 جنگنده تک کابینه و تک سرنشین، دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالا است. سوخو-35 در ناتو تحت عنوان« فلانکر-ای» نامیده می شود. این جنگنده برگرفته و توسعه یافته جنگنده سوخو 27 بوده و در ابتدا تحت عنوان سوخو27ام شناخته می شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/467948

خبر فوق مربوط به رسانهدانشجو می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم