خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
امیری: آیت الله هاشمی جزئی از تاریخ انقلاب است

خبرگزاری آریا - معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: آیت الله هاشمی جزیی از تاریخ انقلاب اسلامی است و از یاران نزدیک حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در روزهای سخت و صبر محسوب می شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، دکتر حسینعلی امیری روز دوشنبه در حاشیه مراسم وداع با آیت الله هاشمی رفسنجانی درجمع خبرنگاران، گفت: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مصیبت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: آیت الله هاشمی از مصادیق روایتی است که از معصوم (ع) نقل شده است که اگر عالمی فوت کند در اسلام ثلمه و شکافی ایجاد می شود که آیت الله هاشمی از مصادیق این روایت است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: آیت الله هاشمی جزئی از تاریخ انقلاب اسلامی است که از یاران حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در روزهای سخت و صبر محسوب می شد و مجتهدی روشن ضمیر و عالمی ربانی بود که سیاست او مثل دیانتش بود و صبوری و دلسوزی و وفاداری به آرمان های انقلاب از آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی کم نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی ساخته بود.
وی افزود: آیت الله هاشمی تا زمانی که به رحمت خدا رفت همواره برای ملت عزیز ایران منشا خیر و برکت بود و در تحولات انقلاب اسلامی نقشی تعیین کننده و اساسی داشت.
دکتر امیری اظهارداشت: ایشان در هر مقطعی از تاریخ انقلاب اسلامی چه قبل از پیروزی و چه بعد از انقلاب از شخصیت های تاثیر گذار بود و در مقاطع مختلف آنچه اقتضای زمان بود و احساس تکلیف می کرد وارد میدان می شد.
وی با ذکر خاطره ای از آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: من در انتخابات 92 که عضو شورای نگهبان بودم روزی خدمت ایشان رسیدم و فرمودند که من جز برای ادای تکلیف و پاسخگویی در روز قیامت به حضرت امام و آرمانهای امام و در اجابت درخواست اقشار مختلف از جمله علمای بلاد از نجف و قم پا به صحنه انتخابات نگذاشتم و حس کردم این موضوع در این شرایط یک تکلیف است، اگر بحث مربوط به انتخابات پیش آمد این را از قول من نقل کنید.
معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه آیت الله هاشمی در آن شرایط بسیار آرام ، صبورانه و سبک بال موضوع را مطرح کردند، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک عالم روشن ضمیر و زمان شناس، در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و بعد از آن یکی از شخصیت های تاثیر گذار و مهم نظام جمهوری اسلامی بود و در مقاطع مختلف هروقت احساس تکلیف می کرد به اقتضای زمان به تکلیف خود عمل می کرد .لینک کوتاه: betanews.ir/news/467869

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری آریا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم