کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
طلاق جدایی دادگاه خانواده حلقه ازدواج

سلامت آنلاین- نمایندگان مجلس در جلسه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، سازمان بهزیستی کشور را مکلف به کنترل و کاهش نرخ طلاق در ۵ سال آینده به میزان ۲۰ درصد کردند.به گزارش سلامت آنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم روز یکشنبه و در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با ۱۵۹ رای موافق، ۶ رای مخالف، ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر ماده ۱۱۹ را مصوب کردند.
بر اساس بند الف سازمان بهزیستی مکلف شد در راستای کنترل و کاهش نرخ طلاق به ۲۰% سال پایه در طول اجرای قانون برنامه زمینه سازی لازم را از طریق مرکز فوریت های اجتماعی و مددکاری و مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی به عمل آورد و بحران های خانوادگی و پیشگیری از وقوع طلاق با کمک نهادهای مردمی خدمات خود را گسترش دهد.
سازمان صدا و سیما نیز مکلف شد در برنامه های خود ترویج ازدواج، ضد ارزش بودن طلاق و آسیب های اجتماعی آن برای زوجین و فرزندان، فرهنگ افزایش پایبندی زوجین به خانواده و حفظ حرمت خانواده را به عنوان محورهای اصلی مد نظر قرار دهد. (ایرنا)

لینک کوتاه: betanews.ir/news/467246

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم