کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: صاحب بزرگ‌ترین سَر دنیا زیر تیغ جراحی+تصاویر

پسربچه هندی که به علت غیر عادی بودن اندازه سر خود مورد تمسخر اطرافیان قرار می‌گرفت به کمک پزشکان جراحی شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی های خبرگزاری فارس، پسربچه هندی که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری نادر، بزرگ ترین سر دنیا را دارد، به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته و به کمک پزشکان سر وی تا حد زیادی کوچک تر شده است.

این کودک هندی به بیماری هیدروسفالی دچار است که در طی آن جمجمه فرد به دلیل تجمع مایعات اندازه غیر طبیعی پیدا می کند؛ حدود 5.5 لیتر مایعات اطراف مغز این کودک را فرا گرفته بود.

صاحب بزرگ ترین سر دنیا که 7 ماهه است، به کمک پزشکان رو به بهبود است و قطر سر وی از 96 به 70 کاهش داشته که 26 سانت کوچک تر شدن سر وی موجب امیدواری است.

این نوزاد از 20 نوامبر در بیمارستان بستری بود و تاکنون 3.7 لیتر از مایعات درون سر وی تخلیه شده است. عملکردهای شناختی این کودک بعد از عمل جراحی بهبود قابل توجهی پیدا کرده و وضعیت جسمی خوبی نیز دارد. به گفته پزشکان، این کودک مراحل بهبودی بعد از عمل جراحی را می گذراند.

هیدروسفالی در کودکان زیر دو سال به خاطر باز بودن درزهای استخوان جمجمه منجر به بزرگ شدن غیرطبیعی جمجمه می شود، ولی در بزرگ سالان با اختلال در راه رفتن و حافظه نمود پیدا می کند. هم چنین هیدروسفالی در کودکان بیشتر به علت ناهنجاری مادرزادی٬ تنگی در مجرای مغزی یا خونریزی و عفونت نوزادی داخل بطنی پدید می آید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/467096

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم