کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
تراز: درآمد اپل از «اپ‌استور» در سال ۲۰۱۶ میلادی با رسیدن به بیش از ۲۰ میلیارد دلار، به یک رقم بی‌سابقه تبدیل شد.

قیمت بیش از 57 دلاری نفت در روز گذشته

قیمت نفت در پایان معاملات دیروز، آخرین روز کاری بازارهای جهانی به 57.10 دلار در هر بشکه افزایش یافت

به گزارش تراز ، بنابر اعلام رویترز، قیمت نفت در معاملات دیروز افزایش یافت و هفته گذشته را هفته ای افزایشی به پایان برد اما افزایش ها به علت تقویت ارزش دلار و تردید در مورد تعهد تولیدکنندگان به توافق اوپک محدود بود.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 21 سنت افزایش در قیمت 57.10 دلار هفته را به پایان برد. نفت برنت در محدوده 56.28 تا 57.47 دلار نوسان داشت. نفت برنت برای دومین هفته متوالی هفته ای افزایشی داشت.

***

فروش 13 میلیون بشکه نفت ذخیره شده ایران

ایران با استفاده از توافق کاهش تولید اوپک که این کشور را از کاهش مستثنی کرده، بیش از ۱۳ میلیون بشکه نفتی را که مدتها بر روی دریا و در تانکرها ذخیره کرده بود به فروش رسانده است.

رویترز اعلام کرد، منابع صنعتی گفتند، ایران با استفاده از توافق کاهش تولید اوپک که این کشور را از کاهش مستثنی کرده، بیش از 13 میلیون بشکه نفتی را که مدتها بر روی دریا و در تانکرها ذخیره کرده بود به فروش رسانده است.

در طی 3 ماه گذشته، تهران تقریبا نیمی از نفتی را که بر روی دریا ذخیره کرده و تعداد زیادی از تانکرهای این کشور را مشغول کرده بود به فروش رسانده است.

***

ذخایر ارزی چین ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت

حجم ذخایر ارزی چین در ماه دسامبر برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت و به پایین ترین رقم از اوایل سال ۲۰۱۱ رسید.

بلومبرگ به نقل از رویترز نوشت: در حالی که در آستانه روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ در آمریکا، مقامات چینی حمایت از یوان را تشدید کرده اند، حجم ذخایر ارزی چین در ماه دسامبر برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت و به پایین ترین رقم از اوایل سال ۲۰۱۱ رسید، اما همچنان بالاتر از رقم تعیین کننده ۳ تریلیون دلار باقی ماند.

بر اساس گزارش بانک مرکزی چین، میزان ذخایر ارزی این کشور در ماه گذشته میلادی اندکی کمتر از حد انتظار یعنی به میزان ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۳.۰۱۱ تریلیون دلار رسید. ذخایر ارزی چین در ماه نوامبر نیز ۶۹.۰۶ میلیارد دلار افت کرده بود.

***

رکورد فروش «اپ استور» اپل زده شد

درآمد اپل از «اپ استور» در سال ۲۰۱۶ میلادی با رسیدن به بیش از ۲۰ میلیارد دلار، به یک رقم بی سابقه تبدیل شد.

به گزارش تراز، به نقل از پایگاه خبری «ترید عربیا»، درآمد «اپ استور» اپل در سال گذشته میلادی با رسیدن به بیش از ۲۰ میلیارد دلار، به یک رقم بی سابقه تبدیل شد که این میزان سودهی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی حاکی از رشد ۴۰ درصدی است؛ ضمن اینکه شلوغ ترین روز «اپ استور» هم در اولین روز سال نو میلادی اتفاق افتاد.

همچنین از زمانیکه «اپ استور» از سال ۲۰۰۸ میلادی راه اندازی شده، تولیدکنندگان برنامه برای آیفون، آی پد، ساعت اپل، تلویزیون اپل و سیستم عامل مک در «اپ استور»، بیش از ۶۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/466108

خبر فوق مربوط به رسانه تراز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم