خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
جلال میرزایی نماینده مجلس

سلامت آنلاین- نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه دیروز مجلس مبنی بر منع اشتغال پزشکان مناطق محروم در بخش خصوصی عنوان کرد: این مصوبه نیاز به بازنگری دارد، زیرا با شرایط زندگی مردمان مناطق محروم، همخوانی ندارد.

دکتر جلال میرزایی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: مصوبه دیروز مجلس، با واقعیت های فعلی مناطق محروم همخوانی ندارد و به همین دلیل باید با نگاه جامع تری، این مصوبه را اصلاح کرد.

وی عنوان کرد: این مصوبه نمی تواند نیازهای بهداشتی و درمانی مردم را در مناطق محروم برطرف کند و باید بتوانیم ایرادات این مصوبه را برطرف کنیم تا همه شهروندان مناطق محروم به شکل عادلانه ای به حدمات بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشند.

میرزایی خاطرنشان کرد: می توان با مدیریت بهتر و نظارت دقیق، کاری کرد که پزشکان مناطق محروم، هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی فعال باشند؛ بدون آنکه لطمه ای به سلامت شهروندان وارد شود.

وی یادآور شد: مثلا می توان شرایطی را فراهم کرد که پزشکان شاغل در مناطق محروم، صبح ها در بخش دولتی و عصرها در بخش خصوصی فعال باشند، اما اگر پزشک ساکن در مناطق محروم را مجبور به انتخاب بخش دولتی یا خصوصی کنیم، آنگاه احتمال دارد بسیاری از شهروندان اقشار ضعیف جامعه از خدمات پزشکان متخصص در بخش دولتی محروم شوند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نمی توان صرفا با حقوق بخش دولتی، همه پزشکان مناطق کم برخوردار را به ادامه ارائه خدمت در مناطق محروم راضی کرد، اظهار داشت: در صورتی که پزشک شاغل در مناطق محروم بتواند مطب داشته باشد، در این شرایط انگیزه بیشتری برای خدمت رسانی در این مناطق کم برخوردار خواهد داشت و در نتیجه پزشکان بیشتری مایل به حضور در مناطق محروم خواهند شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/464079

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم