جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
روسیه واکنش مسکو به اقدام خصمانه واشنگتن/ اخراج 35 دیپلمات‌ در دستور کار قرار گرفت «گزارش ها حاکی از آن هستند که روسیه قصد اخراج دیپلمات های آمریکایی از خاک خود را دارد ...»

به گزارش جام نیوز، تشدید تنش های دیپلماتیک بین روسیه و آمریکا توجه بسیاری از رسانه های جهان را به خود جلب کرده است.

رویترز، گاردین، بی بی سی، سی ان ان، نیویورک تایمز، راشاتودی، دیلی تلگراف، دویچه وله، الجزیره، تایمز هند و بلومبرگ از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

رویترز در تیتر یک امروز خود نوشت: گزارش ها حاکی از آن هستند که روسیه قصد اخراج دیپلمات های آمریکایی از خاک خود را دارد.

براساس گزارش های منتشر شده در رسانه ها، روسیه روز جمعه اعلام کرده طرحی را برای اخراج 35 دیپلمات آمریکایی در واکنش به تحریم های واشنگتن در دست اجرا دارد.

روسیه، همچنین اعلام کرده که استفاده کارکنان سفارت آمریکا از یک ویلا و انبار در مسکو را ممنوع ساخته است.

طبق گزارش خبرگزاری های روس، "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه این کشور گفته که وی پیشنهاد این اقدامات را به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور داده است.

گفتنی است، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه دستور اخراج 35 مامور امنیتی روسیه در آمریکا را که مظنون به جاسوسی بودند صادر کرد.

اوباما همچنین تحریم هایی را علیه دو آژانس اطلاعاتی روسیه وضع کرد که علت آن، دست داشتن این آژانس ها در هک گروه های سیاسی آمریکا و تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا بوده است.

111

لینک کوتاه: betanews.ir/news/458111

خبر فوق مربوط به رسانهجام نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم