کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
درک جاکوبی سینمای جهان

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: درک جاکوبی متولد ۲۲ اکتبر ۱۹۳۸ در لندن بازیگر ۷۸ ساله انگلیسی است. وی که به عنوان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و کارگردان تئاتر شناخته می شود از سال ۱۹۶۱ تاکنون در این عرصه‌ها فعالیت  دارد.

توانایی او در بازیگری توسط لارنس اولیویه شناخته شده واو را به عنوان یک بازیگر جوان به لندن دعوت کرد تا به عنوان یکی از اعضای تئاتر ملی جدید به آنها ملحق شود. این در حالی بود که جاکوبی هنوزشناخته شده نبود. او کارش را با بازی در نقش لائرتیس در نمایش «هملت» در برابر پیتر اوتول در سال ۱۹۶۳ شروع کرد ونقش بعدی که اولیویه به وی داد ایفای نقش کاسیو در تولید موفقیت‌‌آمیز «اوتلوو» بود. او این نقش را سال ۱۹۶۵ برای نسخه سینمایی این فیلم نیز ایفا کرد و توانایی‌هایش را بیش از پیش به اثبات رساند.

سر درک جورج جاکوبی برنده جایزه تونی، جایزه بفتا و جایزه امی است. او دو بار نیز جایزه معتبر لارنس اولیویه را در سال ۱۹۸۳ و ۲۰۰۹ برای نمایش‌های صحنه‌ای‌اش دریافت کرده است.

وی از بنیانگذاران تئاتر ملی سلطنتی است و در تلویزیون نیز از سابقه درخشانی برخوردار است. او برای ایفای نقش در فیلم «من کلادیوس» در سال ۱۹۷۶ جایزه بفتا را برده وهر چند بیش از همه به عنوان بازیگر تئاتر شناخته می‌شود اما بازیگر فیلم‌های سینمایی چون «هنری پنجم» در سال ۱۹۸۹، «مرگ دوباره» در سال ۱۹۹۱، «گلادیاتور» در سال ۲۰۰۰، «گاسفورد پارک» در سال ۲۰۰۱، «جهان زیرین: تکامل» در سال ۲۰۰۳، «هنری هشتم» در سال ۲۰۰۳ و … بوده است. در سال‌های اخیر او در فیلم‌هایی چون «سخنرانی پادشاه»، «آخرت»، «هفته‌ای که با مریلین گذراندم» بازی کرده و سال ۲۰۱۵ بازیگر فیلم «سیندرلا» به کارگردانی کنت برانا دیگر بازیگر و کارگردان بزرگ انگلیسی بود.

جاکوبی که دارنده نشان شوالیه از ملکه بریتانیا است به همین دلیل به عنوان سر درک جاکوبی شناخته می‌شود. وی نشان شوالیه درجه یک دانمارک را نیز دریافت کرده است.

این بازیگر مطرح در سال ۲۰۱۶ با چند سریال روی آنتن بوده است که شامل «جهان شگفت‌انگیز گامبلا» ، «شریر»، «درون شماره ۹» و «آخرین تانگو در هالیفاکس»  بوده است. وی در نمایش کنت برانا از «رومئو و ژولیت» نیز روی صحنه رفت و با چند فیلم راهی پرده‌های نقره‌ای شده است که عبارتند از:

«تاریخ عشق» ساخته رادو میهلنو/ The History of Love

زمان اکران: ۲۰۱۶

این درام فانتزی داستان کتابی است که مدت‌هاست گم شده و یک مرد پیر در جستجوی آن برای پسرش است و در هین حال دختری هم به دنبال این کتاب برای مادرش است. این فیلم با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته نیکول کراوس و با فیلمنامه‌ای به قلم کارگردان ساخته شده است. الیوت گولد و سوفی نلیسه دیگر بازیگران فیلم هستند.

«استریتون: اولین عمل» ساخته سیمون وست/ Stratton: First into Action 

زمان اکران: ۲۰۱۶ در بریتانیا

این درام درباره یک سرویس دریایی مخصوص بریتانیایی است که مسئولیت نابودی یک شبکه تروریسم بین‌المللی را برعهده دارد. دومینیک کوپر، جما چان، آستین استوول و تیلر هوچلین دیگر بازیگران فیلم هستند.

«قطار اکسپرس شرق» به کارگردانی کنت برانا/ Murder on the Orient Express

این درام سینمایی که با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته آگاتا کریستی در سال ۱۹۳۴ اکنون در دست فیلمبرداری است بر مبنای فیلمنامه‌ای به قلم مایکل گرین ساخته می‌شود. در این فیلم برانا، تیم بیتمن، لوسی بونتون، پنلوپه کروز، جودی دنچ، جانی دپ، جاش گد، مروان کنزاری، لسلی آدام جونیور، مایکل پنا، میشل فایفر، سرگی پولونیون ودیزی ریدلی نقش آفرینی می‌کنند. این فیلم برای اکران در ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷ توسط فاکس قرن بیستم برنامه ریزی شده است.

منبع: سایت آی ام دی بی

لینک کوتاه: betanews.ir/news/457539

خبر فوق مربوط به رسانه بانی فیلم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم