تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

شفقنا- روزنامه مردم سالاری در گزارشی نوشت: گزارش تازه مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد که از ۹۱ شناور فعال در صید «فانوس ماهیان» که در آبهای ایران در دریای عمان فعالیت می کنند، ۳۵ فروند از این شناورها (نزدیک ۴۰ درصد) چینی اند. همچنین، از ۲۰۰۰ تا ۲۱۰۰ تَنی که بر روی این ۹۱ شناور مشغول به کارند ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن از آنان (پیرامون ۳۰ درصد) خارجی و بیشتر چینی اند که پروانه کار در ایران را هم ندارند.
به گزارش «مردم سالاری آنلاین»، در آغاز سال ۱۳۹۷ گزارش هایی در رسانه ها منتشر شد که حکایت از ماهیگیری چینی ها، به گونه صنعتی و در ابعادی گسترده، در آبهای ایران در خلیج فارس و دریای عمان می داد. پس از این گزارش ها، فیلم هایی نیز منتشر شد که گواهی بر درستی این گزارش ها بود. با همه اینها، ولی، سازمان شیلات کشور وجود این کشتیها را دروغ خواند، اما سرانجام با موضع گیری روشن سازمان بندرها و دریانوردی، حضور شناورهای چینی در آبهای ایران تأئید شد.
به دنبال آن نیز سازمان شیلات از موضع پیشین خود عقب نشینی کرد و بیان داشت که چنین موضوعی وجود دارد و این شناورها، در چارچوب اجاره های بلندمدت با شرکت های ایرانی، دارای پروانه صید فانوس ماهیان بوده و از فناوری صید در ژرفای بسیار، تا ۲۰۰ متر، برخوردارند. باز، با همه اینها، مواضع و سخنان وزیر امور خارجه، سازمان محیط زیست، مسئولان اتحادیه های تعاونی صیادی و همچنین عضو شورای شهر بندرعباس بر ابهام ها در این باره افزودند و موضوع صید گسترده و صنعتی چینی ها افکار عمومی ایرانیان را چنان جریحه دار کرد که موضوع اجاره یا تجاوز کشتی های چینی به آبهای ایران، ایجاد گرفتاری برای ماهیگیران ایرانی و نابودی زیست بوم دریایی و ذخایر ایران در خلیج فارس و دریای عمان همچنان در رسانه ها و نزد افکار عمومی داغ است.
گزارش اخیر مرکز پژوهش های مجلس با عنوان «بررسی مدیریت صید فانوس ماهیان در دریای عمان» نشان می دهد که از مجموع ۹۱ شناور فعال در صید فانوس ماهیان که در آب های ایران در دریای عمان فعالیت می کنند، تنها ۱۶ فروند آن ازآن بومیان استان های کناره دریای عمان و خلیج فارس است، و ۳۵ فروند از این شناورها (نزدیک ۴۰ درصد) چینی اند که در چارچوب اجاره به شرط تملیک در اختیار شرکت های ایرانی قرار دارند؛ هرچند در این گزارش گفته شده که هیچ گونه قرارداد مشارکتی میان دو دولت ایران و چین و یا مشارکت میان شرکت های خصوصی و غیر دولتی ایرانی و چینی برای صید منعقد نشده است.
جدا از صید بی رویه و صنعتی چینی ها که به نابودی زیست بوم های آبی ایران انجامیده، یکی دیگر از دلایل جریحه دارشدن افکار عمومی که منجر به شکل گیری و بروز اعتراض هایی گسترده در استان هرمزگان و به ویژه جاسک نیز شده، موضوع به کارنگرفتن ماهیگیران ایرانی در شناورهای صید ماهی و یا دیگر مراحل صید، همچون ترابری، فراوری و فروش ماهیان، است. در همین راستا روشن شده است از ۲۰۰۰ تا ۲۱۰۰ تنی که بر روی ۹۱ شناور دارای پروانه صید فانوس ماهیان مشغول به کار هستند ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن از آنان (پیرامون ۳۰ درصد) خارجی و بیشتر چینی اند که پروانه کار در ایران را هم ندارند. پژوهش ها نشان می دهد که ماهی تن زرد باله (گیدَر) دریای عمان و ماهی یال اسب و ماهی شبه شوریده و بسیاری دیگر از آبزیان، خوراکشان از فانوس ماهیان است؛ زین رو کاهش شمار فانوس ماهیان می تواند بر شمار دیگر ماهیان با ارزش اقتصادی تأثیری منفی داشته باشد. برای نمونه، گیدر با ارزش ترین ماهی تن آب های ایران است که تنها در دریای عمان می زید و به دریای پارس وارد نمی شود. کاهش شمار این ماهی با کاهش شمار فانوس ماهیان رابطه ای مستقیم دارد.
اکنون این پرسش مطرح است که چنین روندی به کجا خواهد انجامید؟
در ماه های گذشته و به دنبال آشکار شدن این تخلف روشن و اعتراض های مردمی، سازمان شیلات کشور بیان داشته است برای آنکه صید فانوس ماهیان مقرون به صرفه از نظر اقتصادی باشد باید نحوه صیادی به گونه ای باشد که درآمد بالای ناشی از صید ضمنی، سرمایه گذاران بخش خصوصی را تشویق به ورود بدین صنعت و بهره از ذخایر دست نخورده فانوس ماهیان برای خودکفایی در بی نیازی از واردات سالانه ۱۴۰ هزار تن آردماهی با تنی نزدیک به ۱۰۰۰ دلار کند. به فرض اگر چنین هدفی پیش روی مدیران شیلات باشد باید گفت که نه تنها چنین کاری پیش نخواهد رفت که در آینده ای نزدیک و با سقوط ذخیره ماهیان این صنعت افول کرده و دارندگان شناورها نیز دچار زیان هایی فراوان خواهند شد؛ زیرا نتایج ارزیابی ذخایر شیلاتی که از سوی خود شیلات و موسسه تحقیقات شیلاتی انجام شده است به روشنی نشان می دهد که میزان ذخایر دریای عمان گنجایش مقدار ظرفیت صید ایجادشده را ندارد.
از سویی دیگر، باتوجه به بهای هر کیلو پودر ماهی وارداتی میان ۲/۵ تا ۳ دلار و بهای پودر ماهی تولید داخلی که ۷۵۰۰ تومان است، اجرای این طرح صید فانوس ماهیان از خروج ۲۵ میلیارد تومان واردات پودر ماهی جلوگیری می کند، این در حالی است که در هر دوره صید فانوس ماهیان مبلغ ۲۸ میلیارد تومان یارانه سوخت به شناورهای مربوطه داده می شود! بنابراین، نتیجه این روند در آینده نزدیک نه تنها خودکفایی در تهیه آردماهی وارداتی، که بهانه اصلی آغاز چنین حرکتی ازسوی شیلات بود، نخواهد بود که دیگر ذخایر با ارزش اقتصادی نیز سقوط خواهند کرد، بخش خصوصی زیانی گستره خواهد دید، ماهیگیران بومی بسیاری از ذخایری که بر آن حق دارند از کف خواهند داد، و در پایان نیز زیست بوم دریایی ایران نیز به علت شخم دائمی تورهای این شناورهای صنعتی آسیب هایی جبران ناپذیر خواهند دید و گوناگونی زیستی بسیاری از آبزیان با نابودی روبه رو خواهند شد. چنین، تا کارد به استخوان نرسیده است باید جلوی این شناورها و صید آنها را گرفت و سازوکارهایی تازه برپایه بررسیهای علمی و زیست محیطی برنامه ریزی کرد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

   #پژوهش #خلیج فارس #بخش خصوصی #صید ماهی #مردم سالاری #چین #یارانه #هرمزگان #حکایت #بندرعباس

محتوای خبر «جزئیاتی تازه از صیادی چینی ها در دریای عمان» را در سایت «شفقنا» ببینید