تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام حامد کاشانی 14 آبان به مناسبت سوگواری دهه سوم صفر که در مسجد جامع الزهرا(س) برگزار شد، گفت: پس از رحلت رسول گرامی اسلام(ص) با غصب خلافت امیرمومنان امام علی(ع) اسلام شکست نخورد.

استاد حوزه علمیه افزود: با توجه به اینکه همه مسلمانان قرآن مجید را قبول دارند زمانی که درباره آن دچار اختلاف می شوند فرمایشات ائمه معصومین(ع) را فصل الخطاب قرار می دهند. پس از رسول خدا(ص) همواره وجود ائمه معصومین(ع) ضامن بقای اسلام بوده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دشمنان اسلام و پیامبر(ص) دنبال این بودند که نور ولایت امیرمومنان امام علی(ع) و فرزندان او حسنین را به طور کامل خاموش کنند، اظهار کرد: اگر امیرمومنان امام علی(ع) هنگام حمله دشمنان به منزل خود از حضرت زهرا(س) دفاع نکردند برای حفظ جان حسنین بود که با آنان نور ولایت ادامه یابد.

حجت الاسلام والمسلمین کاشانی افزود: پس از رحلت رسول خدا(ص) دشمنان و منافقان که می دانستند ائمه معصومین(ع) عامل و اساس حفظ اسلام هستند برای نابودی اسلام با ایجاد خفقان و ترس مردم را از اهل بیت(ع) دور کرده و به تخریب چهره آنان پرداختند.

وی با استناد به حدیث ثقلین مبنی بر اینکه راه نجات مردم در تمسک و توسل به قرآن و اهل بیت(ع) است، ابراز کرد: دشمنان و منافقان پس از رحلت پیامبر اسلام(ص) چنان خفقانی ایجاد کردند که کسی حق نداشت از پیامبر(ص) یا اهل بیت(ع) حدیث نقل کند.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) هنگام رحلت می دانستند پس از ایشان چه بلاها و ستم های بر اهل بیت(ع) او وارد می شود و عاشورا از سقیفه نشات خواهد گرفت.

پایان پیام/487
ضمیمه :

   #حوزه علمیه #قرآن #عاشورا #مسجد جامع

محتوای خبر «عاشورا نتیجه سقیقه و انحرافات پس از رحلت پیامبر(ص) بود» را در سایت «شبستان» ببینید