تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری دولتی چین، از گوینده ی مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی پرده برداری کرد

خبرگزاری دولتی کشور چین به تازگی از یک گوینده ی مجازی اخبار رونمایی کرده است که از جهات زیادی به انسان ها شبیه است و صدایی شبیه به صدای ربات ها دارد.

در اتفاقی جالب، خبرگزاری شینهوا ساعاتی پیش اعلام کرد که قصد دارد برای اطلاع رسانی برخی خبرها، از یک گوینده ی مجازی خبر استفاده کند. این خبرگزاری دولتی مدعی است که گوینده ی اخبارش می تواند متن ها را همچون یک گوینده ی حرفه ای واقعی بخواند و همه چیز کاملاً طبیعی صورت می پذیرد. البته ممکن است با دیدن ویدیوی مربوط به این گوینده ی خبر، چندان با این ادعا موافق نباشید.

این گوینده در یکی از بخش های خبری انگلیسی زبان، همچون یک گوینده ی عادی، برنامه را آغاز می کند: «سلام؛ شما در حال تماشای برنامه ی خبری انگلیسی هستید.» گفته می شود که ظاهرا موتور جستجوی Sogou در پروسه ی توسعه ی این گوینده ی خبر مجازی، با خبرگزاری شینهوا، همکاری کرده است.

به لطف این گوینده ی خبر، هزینه های مربوط به تولید محتوای خبری، کاهش پیدا خواهد کرد

این گوینده در بخش دیگری می گوید: «درحالی که متن ها به صورت بی وقفه در سیستم من تایپ می شوند، به صورت خستگی ناپذیر تلاش خواهم کرد تا شما را از اخبار آگاه کنم؛ من در پی آن هستم تا یک تجربه ی خبری کاملا جدید را به شما ارائه دهم.»

شینهوا یک نسخه ی چینی زبان را نیز از این گوینده ساخته است که البته چهره ی متفاوتی دارد. این خبرگزاری مدعی است که این گوینده های خبری توانایی این را دارند که به صورت ۲۴ ساعته کار کنند و این موضوع می تواند کاهش هزینه های مربوط به تولید محتوای خبری را در پی داشته باشد.

Xinhua ادامه می دهد که یکی از مهم ترین کاربردهای چنین گوینده هایی، به زمان انتشار خبرهای فوری باز می گردد که اطلاع رسانی به موقع آن ها، امری حیاتی است. ظاهرا یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی به منظور تولید صدا، حرکات لب و نحوه ی بیان کلمات این گوینده ی مجازی، مورد استفاده قرار گرفته است.

فراموش نکنید که این گوینده ی مجازی، با یک مدل دیجیتالی سه بعدی از انسان تفاوت زیادی دارد؛ در نگاه اول و با در نظر گرفتن حرکات طبیعی اجزای صورت، می توان گفت که احتمالا برای ساخت آن، از بدن یک فرد واقعی الگوبرداری شده است.

مایکل وولدریج، پروفسور دانشگاه آکسفورد، می گوید که سازندگان برای طبیعی جلوه دادن این گوینده ی خبر، با چالش زیادی مواجه بوده اند. آنان با مشکلی موسوم به « ابزار نظارتی جدید چین: شناسایی فرد از طریق تجزیه و تحلیل نحوه راه رفتن

دادگاهی در چین، بیت کوین را به عنوان دارایی قانونی پذیرفت
سرویس اپل نیوز ۹۰ میلیون خواننده ی دائمی دارد
پافشاری ترامپ بر استفاده از آیفون با وجود انتشار شایعاتی مبنی بر شنود تماس های او توسط روسیه و چین
رکود تاریخی بازار خودروی چین، به دنبال جنگ تجاری با آمریکا

   #هوش مصنوعی #چین #رونمایی #روسیه #ربات #اپل #بیت کوین #آیفون

محتوای خبر «خبرگزاری دولتی چین، از گوینده ی مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی پرده برداری کرد» را در سایت «زومیت» ببینید