تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
8 محموله 35 هزار بشکه ای در بورس به فروش رسیدپول نیوز - دقایقی قبل، هر ۳ خریدار نفت خام ایران در بورس انرژی، وجوه خود را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه(سمات) واریز کرده و عملا رقابت آغاز شد.

تا لحظاتی قبل(۱۵:۰۵) هنوز خریداران در حال رقابت بوده و خریدی به ثبت نرسیده است؛ در این میان برخی خبرها حاکی از آن است که نرخ ۷۹ دلار و ۱۵ سنتی وزارت نفت، مورد قبول خریداران واقع نشده و هیچ یک از آنها نرخی معادل پیشنهاد وزارت نفت نداده اند؛ به نحوی که بالاترین درخواست برای خرید یک محموله ۳۵ هزار بشکه ای نفت خام، قیمت ۶۲.۴ دلار به ازای هر بشکه است. پیشنهاد دیگر برای خرید این محموله، قیمت ۶۱.۸۵ دلار به ازای هر بشکه اعلام شده است .

ساعت (۱۵:۱۲): وزارت نفت قیمت پایه اعلامی خود را کاهش داده و به نرخ ۷۴ دلار و ۸۵ سنت رسانده است.

ساعت (۱۵:۱۵): رقابت برای خرید یک میلیون نفت در رینگ صادراتی بورس انرژی در حالی ادامه دارد که تا این ساعت، هشت محموله ۳۵ هزار بشکه ای به قیمت ۷۴ دلار و ۸۵ سنت به فروش رسیده است.

پیش از این، یک مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار، از تمدید زمان واریز ده درصد ثمن معامله خرید نفت خام ایران در رینگ صادراتی بورس انرژی خبر داد و گفت: این مهلت تا ساعت ۱۴ امروز تمدید شده است.قبلا مهلت واریز ۱۰ درصد ثمن معامله دو ساعت پیش از عرضه نفت در بورس، یعنی ساعت ۱۲ تعیین شده بود.

   #بورس #نفت خام

محتوای خبر «8 محموله 35 هزار بشکه ای در بورس به فروش رسید» را در سایت «پول نیوز» ببینید