تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
انتشار فراخوان سراسری هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش فراخوان هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر منتشر شد.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، جشنواره ملی نقش تن پوش که هفتمین دوره خود را پیش رو دارد، طی سال های گذشته با استقبال گسترده دانشجویان، هنرمندان و اساتید طراحی و مد و لباس و دیگر رشته های مرتبط قرار گرفته و در دوره جدید نیز با رویکردی متفاوت از سال های گذشته آماده برگزاری است.

هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش شامل دو بخش اصلی در قالب مسابقه و برنامه های بخش جانبی است.

محورهای بخش اصلی شامل فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی (مظاهر و مولفه های فرهنگ و تمدن ایرانی شامل مکان های تاریخی و گردشگری، اعیاد ملی و مذهبی همچون نوروز و یلدا، دانشمندان، مشاهیر واساطیر ایرانی، صنایع دستی ایران، دستاوردها و فعالیت های علمی، فناوری و صنعتی کشور است. بخش آزاد از دیگر بخش های هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش است.

الهام زایجانی دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش در این رابطه گفت: جشنواره نقش تن پوش، تلاشی برای الگوسازی و ترویج نقش های ایرانی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه و ترغیب هنرمندان جوان به خلق تصاویر زیبا بر روی تن پوش یا همان تی شرت ساده است.

او ادامه داد: جهاد دانشگاهی واحد هنر در قالب دبیرخانه دائمی جشنواره "نقش تن پوش"، تلاش می کند با برجسته سازی این موضوع، طرح ها و نمادهای متناسب با فرهنگ ایرانی را جایگزین "طرح های غیربومی" کند.

از مهم ترین اهداف این جشنواره می توان به کمک به انتقال مفاهیم و مؤلفه های فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی از طریق تن پوش، بسترسازی جهت حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه مدو لباس کشور، رشد خلاقیت و استعدادهای هنری جوانان و شناسایی افراد مستعد و معرفی ایشان به مراکز تولیدی و صنعتی، کمک به تجاری سازی و تولید طرح های منتخب تن پوش اشاره کرد.

محورهای بخش جانبی این جشنواره شامل برگزاری ورک شاپ همسو با محورهای بخش اصلی جشنواره، برگزاری نمایشگاه آثار طراحان و هنرمندان خلاق در زمینه طراحی تن پوش، بازدید از مراکز تاریخی، گردشگری و صنعتی است.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش، 15 اسفند ماه 1397 اعلام شده و آئین اختتامیه و اهدای جوایز در تاریخ 11اردیبهشت ماه 1398 برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت جهاد دانشگاهی هنر به نشانی www.jdart.ir مراجعه کنند.

   #هنرمندان #نوروز #نمایشگاه #صنایع دستی

محتوای خبر «انتشار فراخوان سراسری هفتمین جشنواره ملی نقش تن پوش» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید