تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سرباز درگیری مرز
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برای حفظ امنیت و تمامیت ارضی خود هر اقدامی لازم باشد انجام می دهد و ورود به خاک پاکستان برای مقابله با ورود تروریست ها بخشی از این اقدام است.

شهروز برزگر کلشانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: به فاصله حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر از مرز ایران در عمق خاک پاکستان هیچ گونه تدابیر امنیتی برای مقابله با تروریست ها وجود ندارد و ما طی بازدیدهایی که از این منطقه داشتیم شاهد ضعف عملکرد دولت پاکستان در این مناطق و استقرار کامل نیروی های نظامی و شبه نظامی وابسته به تروریست ها بودیم.

وی ادامه داد : از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران نیز بارها ثابت کرده برای حفظ و تامین امنیت شهروندان و نیروهای نظامی خود آمادگی و توان بالای رزمی خود را به کار خواهد گرفت و امکان این کار را به خوبی دارد همچنین در خصوص مرزهای شرقی کشور نیز این امکان وجود دارد تا برای تامین امنیت به خاک کشورهای دیگر وارد شویم.

نماینده سلماس تاکید کرد:این اقدامات نیازمند مذاکره و هماهنگی با دولت مرکزی پاکستان است و اگر در این مسیر کارشکنی ای صورت گیرد مسئولیت حفظ جام مرزبانان و شهروندان مرز نشین ایران بر عهده مسئولین پاکستانی است./

پایان پیام.

   #پاکستان #کمیسیون امنیت ملی #امنیت ملی

محتوای خبر «ایران برای تامین امنیت شهروندان خود آمادگی اقدامات برون مرزی را دارد» را در سایت «خانه ملت» ببینید