تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه جامعه ــ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه ترویج فرهنگ رضوی نباید مختص دهه کرامت باشد، بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ویژه برنامه هایی برای این امر در دهه آخر صفر و ایام شهادت حضرت رضا(ع) برنامه ریزی کرده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ترویج فرهنگ رضوی نباید محدود به زمان خاص در سال شود، اظهار کرد: در این راستا ویژه برنامه هایی از سوی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) پیشنهاد شد که در ایام پایانی ماه صفر؛ با همکاری این بنیاد بین المللی و وزارت با هدف ترویج فرهنگ رضوی در تمامی استان های کشور برگزار شود.

رئیس هیئت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، با بیان اینکه این برنامه ها در استان های مختلف برگزار می شود، افزود: از آنجایی که هدف ترویج فرهنگ دینی است، برنامه های محتوایی درنظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: برنامه های درنظر گرفته شده شامل شب های شعر آیینی، اجرای تعزیه و نمایش آیینی، سخنرانی و نشست های تخصصی با موضوع سیره اهل بیت(ع) به ویژه سیره امام رضا(ع) است.

کاراندیش مروستی ادامه داد: این برنامه ها با کمک ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها برگزار می شود و استان هایی که آمادگی خود را جهت برگزاری این برنامه ها اعلام کنند، از سوی بنیاد امام رضا(ع) پیگیری های لازم جهت برگزاری نمایشگاه، شب های فرهنگی و دیگر مراسم ها صورت خواهد گرفت.

وی همچنین بر ضرورت توسعه زمانی برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) تاکید کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، بنا داریم ارتباط خود را با استان های مختلف کشور برای برگزاری هفته های فرهنگی با موضوع سیره اهل بیت(ع) و به ویژه سیره رضوی حفظ کنیم و این برنامه ها مختص دهه کرامت و ایام میلاد حضرت رضا(ع) نخواهد بود و در طول سال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

   #امام رضا #شهادت #جشنواره بین المللی #شعر

محتوای خبر «بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ویژه برنامه های دهه آخر صفر را برگزار می کند» را در سایت «ایکنا» ببینید