تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه سلامت ــ رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، در دومین آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی بر تغییر رفتار جامعه پزشکی از طریق فعالیت های قرآنی تأکید کرد.
قرآن موجب تغییر رفتار و ارتقای فرهنگ در جامعه پزشکی می شودبه گزارش خبرنگار ایکنا، دومین آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، شب گذشته با تقدیر از برگزیدگان بخش های کتبی و پژوهی برگزار شد.

در این مراسم که با نصب پرچم متبرک به بارگاه حرم امیر المؤمنین علی (ع)، در محل سالن همایش برگزار شد، مهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در بیست و سومین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت بیان کرد: طی این چند دوره از جشنواره قرآن و عترت شرکت کنندگان حاضر در آن به لحاظ کمی افزایش پیدا کرده است و این نشان از استقبال مجموعه های علوم پزشکی از برنامه های قرآنی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهی به میزبانی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم این فعالیت های قرآنی موجب ارتقای فرهنگ به لحاظ کمی وکیفی جامعه پزشکی شود.

بحرالعلوم با اشاره به برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: بیش از هزار نفر از فعالان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی برای برگزاری مرحله پایانی این جشنواره در گیلان حضور پیدا کرده و این امر فرصت مناسبی برای انتقال اطلاعات و کسب ایده های جدید در حوزه فعالیت های قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: این جشنواره نبض سالانه فعالیت های قرآنی وزارت بهداشت است که برگزاری آن لازم، اما کافی نیست، لذا مجموعه ای از فعالیت های قرآنی در حوزه های پژوهشی، آموزشی و تبلیغی تعریف شده و امید داریم به انجام کیفی آن ها دست پیدا کنیم.

بحرالعلوم تأکید کرد: هدف از این جشنواره تغییر و ارتقای رفتار ها، گفتار ها و اعتقادات ماست و اگر به این مهم دست پیدا نکنیم تنها به یک فعالیت تبلیغی و کلیشه ای اکتفا کرده ایم که مد نظر ما نیست.

وی تأکید کرد: ما در آینده انتظار داریم که فعالیت قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور رشد بیشتری داشته باشد و در حال حاضر هم در وزارت بهداشت فعالیت های قرآنی دارای رشد بسیار خوب و قابل قبولی است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، تأکید کرد: ظرفیت های مغفولی در وزارت بهداشت وجود دارد که اگر به آن توجه شود، جایگاه وزارت بهداشت در امر فعالیت های قرآنی از آنچه امروز هست بالاتر می رود.

بحرالعلوم در ادامه از تغییر آیین نامه جشنواره قرآن و عترت این وزارت خانه خبر داد و گفت: این آیین نامه با مشارکت فعالان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی تدوین و در این جشنواره فرم هایی برای این موضوع اختصاص داده شده و امیدواریم که با نظرخواهی بتوانیم آیین نامه جدید را تدوین کنیم.

به گزارش ایکنا، در بخش دیگری از این مراسم از ۲۹ برگزیده مسابقات بخش پژوهشی جشنواره قران و عترت در رشته های مقاله نویسی، تالیف کتاب، نقد کتاب و تلخیص و ۸۳ برگزیده بخش کتبی (معارفی)، ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین (ع)، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان قرآنی، سبک زندگی اسلامی و ایران در سه رده اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد که در نهایت نفرات نخست تا سوم تقدیر شد.

از نکات حاشیه ای این مراسم حضور برجسته فعالان قرآنی روشن دل در سالن همایش، همچنین تلاوت سید حامد شاکر نژاد قاری بین المللی کشور در آن بود.

در روز سوم این جشنواره که جمعه ۲۰ مهرماه پیگیری می شود، کارگاه های قرآن و سلامت و مرحله پایانی بخش آوایی در هر دو گروه زنان و مردان انجام می شود.
انتهای پیام

   #قرآن #سلامت #گیلان #مقاله

محتوای خبر «تاثیرات قرآن در جامعه پرشکی/ ظرفیت های مغفول‎مانده وزارت بهداشت» را در سایت «ایکنا» ببینید