تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان از یاسوج، علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز ( ۱۷ مهر ) در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان، اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استانی چهار فصل مطرح است، لذا بهترین زمان برای معرفی آن اردیبهشت ماه بوده و انتخاب هفته فرهنگ استان در این تاریخ بی شک می تواند، زمان مناسبی باشد.


وی با بیان اینکه از سویی هم باید زمانی برای هفته فرهنگ استان انتخاب کرد که بهترین شرایط برای عموم مردم و از نظر اهل دین، فرهنگ، قلم و مورخین در ۵۰ سال آینده هم قابل دفاع باشد، اضافه کرد: نیمه دوم اردیبهشت اوج فصل رویش ها است و این استان به لحاظ نمایش چهار فصل بودن، در بهترین شرایط زمانی قرار دارد.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد به موضوع تشکیل و آغاز فعالیت «شورای توسعه تخصصی فرهنگ قرآنی استان» تاکید کرد و گفت: این شورا هرچه زودتر تشکیل و براساس دستورالعمل ها کار خود را آغاز کند و جلسات آن هم طبق تقویم و برنامه زمانی برگزار شود.


احمدی با تاکید بر اینکه، توجه به فرهنگ، علوم و حوزه قرآنی از دیگر اولویت های ما برتری دارد، تصریح کرد: همه موظف هستیم در این خصوص با همه توان کار کنیم، چرا که معارف قرآنی برای بهبود سبک زندگی مردم و جوانان، جلوگیری از حجمه ها در فضای مجازی بسیار موثر و در حوزه آسیب های اجتماعی بازدارنده است.


وی به اهمیت و نقش شورای فرهنگ عمومی در تاثیرگذاری تصمیم گیری ها، موضوعات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و نهادینه کردن مسائل فرهنگی تاکید کرد و گفت: این شورا که سه رکن اصلی آن ارشاد اسلامی، ائمه جمعه و نمایندگان دولت است، نقش ارزنده ای در همه حوزه ها حتی اقتصادی و به خصوص اقتصاد مقاومتی دارد.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد به فرهنگ، فضا و حال و هوای زمان و دوران جنگ برگشت و گفت: کشور که در آن زمان با همه کمبودها، تهدیدها و فشارها و بدترین شرایط به لحاظ اقتصادی را داشت، دیدم که خانواده ها نان بچه خود را به جبهه می فرستادند، ولی امروز می بینیم چگونه برخی ها در خانه و بعضی ها در انبارها معاش و کالاهای اساسی مردم را احتکار و به این مردم جفا می کنند.


احمدی با بیان اینکه، شاید به خوبی به حوزه فرهنگ توجه نشده و یا حوزه فرهنگ به خوبی به مسائل به صورت عمقی و ریشه ای نپرداخته است، گفت: مسلما هیچ کشوری و یا جامعه ای به ثبات پایداری نخواهد رسید مگر اینکه به مسائل فرهنگی آن ریشه ای پرداخته باشد.


وی تاکید کرد: ما به عنوان امنای مردم باید برنامه ریز و تحمل پذیر باشیم، با سعه صدر به مسائل بپردازیم و آسیب ها را به خوبی بشناسیم و به موقع نسبت به بازدارندگی آن اقدام کنیم.


شایان ذکر است در این نشست بیشتر اعضای شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد بهترین زمان برای انتخاب هفته فرهنگ استان را، اردیبهشت ماه عنوان کردند.

پایان پیام/82
ضمیمه :

   #تقویم #فضای مجازی #خانواده #احتکار

محتوای خبر «تقویم «هفته فرهنگ کهگیلویه وبویراحمد» نیمه دوم اردیبهشت تعیین شد» را در سایت «شبستان» ببینید