تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
طراحی یک کتانی پشمی که بو نمی گیرد

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، شرکت "گیس وین"(Giesswein) ادعا می کند اولین کفش ورزشی پوشیده از پشم گوسفند مرینوس را در جهان ساخته و طوری طراحی شده است که سبک وزن، با قابلیت هم اندازه شدن با پا و خنک نگه داشتن پا در تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان است.

آنها همچنین ادعا می کنند که نسبت به یک کتانی معمولی، پنج برابر عرق بیشتری جذب می کند و حتی اگر آنها را بدون جوراب بپوشید، بو نمی گیرد.

این کتانی موسوم به Wool Cross X در برابر آب مقاوم می باشد و می تواند در برف سبک پوشیده شود.این کتانی در هنگام استفاده در فضای باز کاملا جذب پا می شود، کف نرمی دارد و دارای طیف گسترده ای از رنگ ها و اندازه ها است.

فاکتور راحتی پشم مرینوس مدت ها است که اثبات و شناخته شده است. پشم این گوسفند، رطوبت و دما را تنظیم می کند، نرم و سبک است، خارش نمی آورد، شکل خود را حفظ می کند و بو نمی گیرد. این خواص آن را برای بکارگیری در البسه مناسب می سازد که شرکت اتریشی "گیس وین" نیز با همین روش، موفقیت قابل توجهی به دست آورده است.

کتانی های مخصوص دوندگی و پیاده روی "مرینو" به زودی در دسترس خواهند بود.

شرکت سازنده ادعا می کند که یکی از راحت ترین و بی عیب ترین کفش ها را ساخته است که بدون جوراب نیز می توان آن را پوشید، زیرا می تواند تا 125 میلی لیتر عرق را جذب و دفع کند، بدون اینکه کتانی بو بگیرد.

این کتانی پشمی در طیف وسیعی از رنگ ها و اندازه ها در حال حاضر با قیمت 119 یورو (137 دلار) قابل سفارش است.

   #یورو #خودرو

محتوای خبر «طراحی یک کتانی پشمی که بو نمی گیرد» را در سایت «پرشین خودرو» ببینید