تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ادامه ی سومی با ۵ طلا / افزایش فاصله با ژاپن ورزشکاران کشورمان در روز پنجم بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ در رشته های مختلف به رقابت با حریفان خود پرداخته و می پردازند.


در روز پنجم بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ که در شهر جاکارتا برگزار می شود نمایندگان کشورمان در رشته های مختلف به رقابت با حریفان خود پرداخته و می پردازند. کاروان ایران تا این لحظه با ۳۴ طلا، ۲۶ نقره و ۲۹ برنز (مجموع ۸۸ مدال) در رده سوم جدول رده بندی قرار دارد.

نتایج لحظه به لحظه روز پنجم این بازی ها به شرح زیر است:

دوومیدانی

در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T۱۳ بانوان عذرا مهدوی کیا با ثبت حدنصاب ۰۱:۰۸.۱۸ موفق به کسب مدال برنز شد.

آرزو رحیمی نماینده کشورمان در ماده پرتاب وزنه کلاس F۳۲ با پرتابی به میزان ۴.۲۷ نخستین مدال طلا را در روز پنجم مسابقات برای کاروان خودباوری و امید به ارمغان آورد.

در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T۱۳ امید ظریف صنایع با ثبت زمان ۵۱.۴۰۷ ثانیه پیشاپیش دیگر دوندگان از خط پایان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

امیر خسروانی نماینده کشورمان در ماده پرش طول مردان کلاس T۱۲ به مصاف حریفانش رفت و موفق به کسب مدال برنز شد. خسروانی با ثبت رکورد ۷.۰۱ مدال برنز را از آن خود کرد.

راضیه محمودی در ماده پرتاب دیسک کلاس F۱۲ بانوان با پرتابی به طول ۲۹.۲۳متر به عنوان چهارمی بسنده کرد.

محسن کائیدی و مهدی علیزاده در رشته پرتاب نیزه کلاس F۳۳/۳۴ به رقابت با پرتابگرانی از کشورهای چین، اردن، عربستان، امارات، هند، قرقیزستان و قطر پرداختند که در نهایت دو مدال رنگارنگ برای مان رقم خورد.علیزاده با رکورد ۲۰.۹۶ توانست به مدال طلا این رقابت ها دست یابد. همچنین کائیدی با ۳۱.۷۲ در رتبه دوم ایستاد و نقره گرفت. این موضوع به علت ادغام دو کلاس رقم خورد و علیزاده با رکورد کمتر، به مدال طلا رسید. پرتابگر چینی نیز به مدال برنز دست یافت.

تیراندازی با کمان

تیم میکس ریکرو ایران با ترکیب غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی در فینال رقابت های تیراندازی با کمان مقابل ژاپن قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد.

تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب هادی نوری و راضیه شیرمحمدی در فینال رقابت های تیراندازی باکمان مقابل تیم چین قرار گرفت و با نتیجه ۱۴۹ بر ۱۴۲ شکست خورد و عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد و صاحب مدال نقره شد.

بدین ترتیب تیم ملی تیراندازی باکمان ایران در بازی های پاراآسیایی جاکارتا با کسب ۲ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به کار خود پایان داد.

دوچرخه سوارى

مرحله مقدماتى مسابقات دوچرخه سوارى ماده تیم اسپرینت با ایستادن تیم ایران در جایگاه چهارم به پایان رسید. در مرحله مقدماتى مسابقات دوچرخه سوارى ماده تیم اسپرینت، تیم ایران متشکل از مهدى محمدى، صابر رحیم پور و بهرام سلیمانى با ثبت رکورد ٥٧ ثانیه و ۲۵۰ هزارم ثانیه در میان چهار تیم عنوان چهارم را به خود اختصاص داد. در این رقابت ها چین اول شد و تیم هاى مالزى و اندونزى در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

بدین ترتیب در مرحله رده بندى و براى رسیدن به مدال برنز ایران به مصاف اندونزى می رود و در فینال تیم هاى چین و مالزى با هم دیدار مى کنند.

در مرحله مقدماتى رقابت هاى دوچرخه سواری تعقیبى انفرادى نابینایان مردان، تیم ایران با ترکیب طاهر مقدم و سینا امیرعلائى عنوانى بهتر از ششم کسب نکرد. با این نتیجه، ایران شانس کسب مدال در این ماده را از دست داد و به رتبه ششم اکتفا کرد. در این رقابت ها ٩ تیم حضور داشتند که در پایان تیم هاى ژاپن، مالزى، هند و کره جنوبى عناوین اول تا چهارم را کسب کردند تا برگزار کننده دیدارهاى نهایى باشند.

جودو

مسابقات تیمی جودوی نابینایان و کم بینایان سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاکارتا از صبح امروز در سالن جودوی گراند بال روم آغاز شد. تیم ملی کشورمان در اولین مسابقه خود با ترکیب رضا غلامی در وزن ۶۶- کیلوگرم، علی عباس نژاد در وزن ۷۳- کیلوگرم، امید جعفری در وزن ۸۱- کیلوگرم، وحید نوری در وزن ۱۰۰- کیلوگرم و محمدرضا خیرالله زاده ۱۰۰+ کیلوگرم برابر تیم قزاقستان قرار گرفت و ۴ بر یک پیروز شد. تیم ایران در مرحله نیمه نهایی مقتدرانه مغولستان را از پیش رو برداشت و به فینال راه پیدا کرد.

گلبال

تیم گلبال بانوان ایران به مصاف تیم قدرتمند چین رفت که این بازی با نتیجه ۶ بر ۲ به نفع چینی ها به پایان رسید.تیم ایران در بازی بعدی برای کسب عنوان سومی با برنده بازی تیم تایلند و کره به رقابت خواهد پرداخت.

والیبال نشسته

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در دیدار نهایی مقابل چین در سه گیم متوالی و با امتیازات ۲۵-۱۳، ۲۵-۱۷ و ۲۵-۱۶ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

   #مدال طلا #چین #تیراندازی #کاروان #والیبال #هند #نیمه نهایی #ژاپن #مغولستان #تیم ملی کشورمان

محتوای خبر «ادامه ی سومی با ۵ طلا / افزایش فاصله با ژاپن» را در سایت «یک ورزش» ببینید