تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر ارشاد: زبان فارسی نماد هویت و اثرگذار در وحدت ملی است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سیزدهمین گردهمایی بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی تاکید کرده است که زبان فارسی از نمادهای مهم هویتی و از مولفه های اثرگذار در انسجام و وحدت ملی است.

به گزارش هنرآنلاین، سیدعباس صالحی در پیام خود به سیزدهمین گردهمایی بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی، که صبح چهارشنبه 18 مهر و در افتتاحیه این گردهمایی، توسط صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانده شد، زبان فارسی را فاخر، شیرین، ژرف و اثرگذار خوانده است.

متن کامل پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به گردهمایی بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی چنین است: "این زبان شیرین و کهن، از چنان زیبایی و ژرفایی برخورداراست که بسیاری از بزرگان نامدار را مجذوب خود ساخته و طوطیان شکرشکن ادبیات جهان را واله و شیفته خود کرده است.

بی شک زبان فارسی از چنان غنا و قابلیتی برخورداراست که در عصر حاضر نیز بتواند به عنوان زبانی مرجع و اثرگذار در ساحت های گوناگون علمی و ادبی نقش آفرینی کند. از این رو پژوهش در گستره زبان و ادب فارسی با هدف تاثیرگذاری جهان امروز می تواند بیش از پیش مورد توجه علاقه مندان و دغدغه مندان این عرصه قرار گیرد.

برگزاری سیزدهمین همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی که از قدیمی ترین انجمن های علمی درحوزه علوم انسانی به شمار می آید همزمان با یاد روز شاعر سخنور و لسان الغیب،حافظ شیرازی گامی ارزشمند برای راهیابی به این مقصود است تا با گفت وگو، تبادل نظر و انتقال تجارب میان استادان و پژوهشگران شاهد افق هایی نو و دستاوردهای کاربردی در عرصه زبان و ادب فارسی باشیم.

با تقدیر از میزبانی شایسته دانشگاه شیراز ، به تمامی دست اندرکاران و اعضای هیات علمی این همایش مهم و مشارکت کنندگان در این رویداد علمی و فرهنگی و نیز میهمانان داخلی و خارجی آن درود می فرستم."

سیزدهمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و بیست و دومین یادروز حافظ از امروز 18 مهر آغاز شده و تا 20 مهرماه در شیراز ادامه دارد.

   #گردهمایی #زبان فارسی #شیراز #غنا #پژوهش

محتوای خبر «وزیر ارشاد: زبان فارسی نماد هویت و اثرگذار در وحدت ملی است» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید