تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بورس نزدک آمریکا برای سومین روز متوالی منفی شد

اقتصاد ایران: شاخص نزدک در بورس آمریکا در معاملات روز دوشنبه پس از تشکیل صف های فروش در بورس چین و تشدید نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصاد جهان منفی شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، بورس نزدک آمریکا در معاملات روز گذشته به دلیل منفی شدن بازارهای سهام در چین و تشدید نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصاد جهانی برای سومین روز متوالی روندی نزولی را طی کرد.

روز گذشته بورس شانگهای ۳.۷ درصد منفی شد که دلیل آن تشکیل صف های فروش در پی تشدید نگرانی سهامداران از شدت گرفتن جنگ تجاری بین آمریکا و چین بود.

البته بانک مرکزی چین تلاش کرد تا با کاهش سهم سپرده اجباری بانک ها نزد بانک مرکزی و تزریق حدود ۱۱۰ میلیارد دلار وجه به بازار با این روند کاهشی مقابله کند.

بورس نزدک با توجه به نگرانی سهامداران آن نسبت به کاهش رشد اقتصاد جهانی در نتیجه افت اقتصاد چین شاهد خروج سرمایه گذاران از سهام شرکت های بزرگ دانش بنیان بود و ۱.۲ درصد منفی شد.

شرکت هایی نظیر مایکروسافت و اداب ریدر به ترتیب ۱.۱ و ۳.۲ درصد کاهش از جمله شرکت های مهمی بودند که در قالب شاخص S&P 500 شاهد بیشترین افت سهام بودند.

از طرف دیگر سهام شرکت های خدماتی و شرکت های فعال در حوزه مسکن شاهد رشد ارزش بوده است.

   #بورس #چین #سهامداران #بانک مرکزی #اقتصاد جهان

محتوای خبر «بورس نزدک آمریکا برای سومین روز متوالی منفی شد» را در سایت «اکو نیوز» ببینید