تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سفر خارجی ایرانی ها ۱۱ درصد کمتر شد

۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ ایرانی در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کردند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، همزمان با پایان تعطیلات تابستانی که سفرهای خارجی ایرانی ها به اوج می رسد، پس از فروکش کردن جنجال های پرداخت ارز مسافرتی و در ادامه افزایش قیمت بلیت هواپیما و نوسانات شدید ارز در بازار آزاد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرانجام آماری را منتشر کرد که از کاهش حجم سفرهای خارجی ایرانی ها حکایت دارد. برخلاف روایت منتقدان که همزمان با پرداخت ارز مسافرتی هجمه ای را نسبت به انبوه سفرهای خارجی ایرانی ها و خروج یکطرفه ارز از کشور وارد کردند و تصمیم سازی هایی را منجر شدند که امروز بنا به مستندات، سفر مردم را حتی در داخل کشور تحت شعاع قرار داده است.

محمد خیاطیان سرپرست معاونت گردشگری در شرح آمار سفرهای خارجی ایرانی ها گفت: در پنج ماه نخست امسال ۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ تن از کشور خارج شدند که این حجم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۹۲ نفر به خارج از کشور سفر کردند، ۱۱ درصد کاهش داشته است.

او بدون آن که به جزئیات این آمار اشاره کند، افزود: در این مدت بیشترین سفرها به ترتیب به کشورهای ترکیه، عراق، امارات و گرجستان انجام شده است.

به گفته خیاطیان، مقصد سفر ایرانی ها در سال گذشته نیز تقریبا همین رده بندی مقصد را داشته است، با این تفاوت که امسال گرجستان جایگزین جمهوری آذربایجان شده است. در سال ۹۶ بیشترین سفر ایرانی ها به کشورهای عراق، ترکیه، امارات و آذربایجان انجام شد.

   #امارات #صنایع دستی #حکایت #جمهوری آذربایجان #افزایش قیمت #جنجال

محتوای خبر «سفر خارجی ایرانی ها ۱۱ درصد کمتر شد» را در سایت «خبرگزاری سلامت» ببینید