تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ظهر یکشنبه 97/7/8 پس از برگزاری مراسم هفتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که در آن تقریظ مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای بر کتاب «فرنگیس» منتشر شد، فرنگیس حیدرپور(راوی کتاب) و مهناز فتاحی (نویسنده کتاب) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
دیدار رهبر معظم انقلاب با نویسنده و راوی کتاب فرنگیس

به گزارش لیزنا، روز یکشنبه هشتم مهرماه، رهبر معظم انقلاب با نویسنده و راوی کتاب فرنگیس دیدار کردند. شایان ذکر است حضرت آیت الله خامنه ای، تقریظی برای این کتاب نوشته اند که بدین شرح است:

«بخش ناگفته و بااهمیتی از حوادث دوران دفاع را به مناسبت شرح حال این بانوی شجاع و فداکار، در این کتاب می توان دید. بانو فرنگیس دلاور با همان روحیّه ی استوار و پُرقدرت، و با زبان صادق و صمیمی یک روستایی، و با عواطف و احساسات رقیق و لطیف یک زن، با ما سخن گفته و منطقه ی ناشناخته و مهمّی از جغرافیای جنگ تحمیلی را با جزئیاتش به ما نشان داده است.

ما از روستاهای مرزی در دوران جنگ و مصائب فراوان آنان و آوارگی ها و گرسنگی ها و خسارتهای مادی و ویرانی ها و داغ عزیزان آنها، هرگز به این وضوح و تفصیلی که در این روایت صادقانه آمده است، خبر نداشتیم؛ و نیز از فداکاری جوانان آنان که در شمار اوّلین شتابندگان به مقابله با دشمن مهاجم بودند. ماجرای قتل و اسارت دشمن به دست این بانوی دلاور هم که خود یک داستان مستقل و استثنائی است که نظیر آن فقط در سوسنگرد، در همان اوان، اتّفاق افتاده بود. بانو فرنگیس را باید بزرگ داشت و از نویسنده ی کتاب ــ خانم فتّاحی ــ به خاطر قلم روان و شیوا و هنر مصاحبه گیری و خاطره نویسی، باید بسیار تشکّر کرد. 96/11/21»

   #رهبر معظم انقلاب #قتل #شجاع #برگزاری مراسم #حوادث

محتوای خبر «دیدار رهبر معظم انقلاب با نویسنده و راوی کتاب فرنگیس» را در سایت «لیزنا» ببینید