تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نشست ویژه ی شهر کتاب در روز یک شنبه ۸ مهر ساعت ۱۶ و در روز بزرگداشت مولوی، به بررسی کارنامه ی مولوی پژوهی در یک سال گذشته اختصاص دارد.
بررسی کارنامه مولوی پژوهی در شهر کتاب

به گزارش لیزنا، نشست ویژه ی شهر کتاب در روز یک شنبه ۸ مهر ساعت ۱۶ و در روز بزرگداشت مولوی، به بررسی کارنامه ی مولوی پژوهی در یک سال گذشته و دو کتاب «کیمیا، دست پرورده ی حرم مولانا» نوشته ی غلامرضا خاکی و «بی من مرو» نوشته ی اعظم نادری که به کج فهمی ها از زندگی و آثار و افکار شمس و مولانا می پردازد، اختصاص دارد.

مثنوی معنوی عمیق تر و غنی تر از آنی است که به نظر می رسد و مولوی شاهکاری آفریده است که قرن هاست در باب این اثر بحث و گفت وگو شده و هنوز کمتر کسی است که عمق این اثر جاودان را دریافته باشد. هر سال آثار فراوانی در باب تحلیل و شرح مثنوی و دیگر آثار مولانا نوشته و منتشر می شود و می توان گفت که کارنامه ی مولوی پژوهی پربرگ و بار است و در دو دهه ی گذشته آثاری به صورت رمان یا پژوهش انتشار یافته که کج فهمی ها و کژتابی هایی در آن دیده می شود و ضروری است که این آثار نقد و بررسی شود.

این نشست با حضور دکتر ایرج شهبازی، دکتر محمودرضا اسفندیار، دکتر غلامرضا خاکی و اعظم نادری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می شود.

   #مولانا #پژوهش

محتوای خبر «بررسی کارنامه مولوی پژوهی در شهر کتاب» را در سایت «لیزنا» ببینید