تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
  • چرایی همراه شدن تاکتیکی کوربین با مخالفان «برگزیت»
رهبر حزب کارگر بریتانیا گفت، بهترین راه برای حل و فصل توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا برگزاری انتخابات عمومی است.

به گزارش پارس تودی؛ جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد، اگر اعضای این حزب در نشست حزب کارگر خواستار برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت یعنی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شوند، وی با آن موافقت خواهد کرد.

کوربین افزود، اگر دولت ترزا می ، نخست وزیر بریتانیا، نمی تواند برگزیت را به مورد اجرا در آورد باید کناره گیری و انتخابات عمومی برگزار کند.

رهبر حزب کارگر بریتانیا همچنین گفت، هرچه از دل کنفرانس حزب کارگر بیرون بیاید، به آن پایبند خواهد بود. من در هر حال خواستار برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت نیستم. امیدوارم بر سر این مساله به توافق برسیم که بهترین راه حل وضعیت کنونی برگزاری انتخابات سراسری است.

برخی از تحلیلگران می گویند، کوربین قصد دارد تا با استفاده از مخالفان برگزیت در صفوف حزب محافظه کار بریتانیا، ترزا می را وادار کند تا در ماه نوامبر انتخابات سراسری برگزار کند.

در همین حال؛ پس از ماه ها کشمکش، سران اروپا جدیدترین پیشنهاد ترزا می نخست وزیر بریتانیا را هم درباره چگونگی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا رد کردند تاعمق دشواری ها و اختلافات بیشتر نمایان شود.

«ترزا می، روز جمعه با اشاره به اینکه لندن گزینه های پیشنهادی بروکسل را درباره نحوه خروج ازاین اتحادیه نخواهد پذیرفت، تاکید کرد، هر چیزی که به همه پرسی احترام نگذارد یا عملا بریتانیا را تقسیم کند، توافقی بد است و توافق نکردن، بهتر از توافق بد است.

بریتانیا می خواهد در 29 ماه مارس سال 2019 اتحادیه اروپا را ترک کند؛ اما این خروج باید از طریق یک توافق بین لندن و بروکسل که تا ماه اکتبر منعقد می شود، تنظیم شود تا پارلمان ها فرصت رای گیری و ارزیابی این توافق را داشته باشند.

اگر تا آن زمان هیچ توافقی شکل نگیرد، بریتانیا بدون توافق و به صورت نامنظم از اتحادیه اروپا خارج می شود، چنین خروجی می تواند عواقب اقتصادی دشواری به ویژه برای بریتانیا داشته باشد. 115/120

بیشتر بخوانید:

گزارش: برگزیت؛ اختلاف بریتانیا و اتحادیه اروپا عمیق تر شد

بن بست در مذاکرات برگزیت/ تحلیل و ویدئو

انگلیس برای برگزیت بدون توافق با اعضای اتحادیه اروپا آماده می شود+ ویدئو

   #بریتانیا #اتحادیه اروپا #انتخابات #لندن #انگلیس

محتوای خبر «چرایی همراه شدن تاکتیکی کوربین با مخالفان «برگزیت»» را در سایت «پارس تودی» ببینید