تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بوم گردیخراسان شمالی- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: باید از تمامی ظرفیت های بالقوه این استان برای معرفی بیشتر و جذب گردشگر استفاده کرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از اقامت ۵۴۷ هزار و ۹۱۷ نفر مسافر طی تابستان امسال در استان خبر داد.

حبیب یزدان پناه اظهار داشت: از این تعداد ۴ هزار و ۳۴۸ نفر در هتل ها، ۲ هزار و ۸۸۶ نفر در مهمان پذیرها، ۲ هزار و ۷۴۹ نفر در اقامتگاه های بوم گردی، ۷ هزار و ۶۳۴ نفر در طرح خانه مسافر، ۵۰۱ هزار و ۱۱۶ نفر در اقامتگاه های موقت و ۲۹ هزار و ۱۸۴ نفر در سایر اقامتگاه های استان اسکان یافتند.

وی با اشاره به تعداد ۴۰۵ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت طی سه ماهه تابستان امسال، تصریح کرد: در این خصوص ۴۷ فقره تشویق و ۳۹ فقره اخطار نیز به مراکز داده شد.

وی تعداد بازدید از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان طی این مدت را نیز یک میلیون و ۹۱ هزار و ۵۴۸ بازدید برشمرد و افزود: از این تعداد، ۱۲۱ هزار و ۱۸۷ نفر از جاذبه های تاریخی-فرهنگی، ۹۴۶ هزار و ۶۰ نفر از جاذبه های طبیعی و ۲۴ هزار و ۳۰۱ نفر از جاذبه های دست ساز، بازدید کردند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تاکید بر اینکه باید از تمامی ظرفیت های بالقوه این استان برای معرفی بیشتر و جذب گردشگر استفاده شود، اظهار داشت: برگزاری جشنواره های تابستانه از جمله چارسوق در ۸ شهرستان استان با این هدف برگزار شد.

یزدان پناه با اشاره به اینکه صنعت سبز گردشگری با راه اندازی اقامت های بوم گردی رونق می یابد، تصریح کرد: بنا داریم برای روستاهای هدف گردشگری برنامه های بازدید و جشنواره هایی را به صورت مداوم برگزار و از این طریق فرهنگ گردشگر پذیری مردم آن روستا را نیز ارتقا و نگاه ها را در این زمینه سامان دهیم، چراکه حضور گردشگر در روستا برای ساکنان تهدید نیست بلکه فرصتی برای رونق اقتصادی آن منطقه از طریق فروش محصولات لبنی، کشاورزی و صنایع دستی آنان است.

انتهای پیام/

   #صنایع دستی #خراسان #گردشگر #رستوران

محتوای خبر «رونق صنعت سبز گردشگری با راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی» را در سایت «قدس آنلاین» ببینید