تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مرصادنیوز: کرمانشاهیان در ماتم تاسوعای حسینی (ع) و در سوگ شهادت حضرت عباس (ع) نوای «بی علمدارم برا ...» سر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، «علقمه موج شد، عکسِ قمرش ریخت به هم / دستش افتاد زمین، بال و پرش ریخت به هم»؛ این داغ علمدار سپاه عشق تمامی ندارد و هر سال تازه تر می شود، شاهدش هم اشک هایی است که از چشم ها جاری می شود در سوگ ساقی عطشان کربلا.

امروز روز عباس (ع) است؛ روز خونخواهی آب؛ آبی که تا ابد شرمند خاندان بنی هاشم است.

عزای سردار تاسوعا در کرمانشاه با نوای «بی علمدارم برا ...» گره خورده است؛ امروز خیابان های ماتم زده شهر شاهد سوگواری دسته جات عزاداری بود که گروه گروه به معرکه آمدند تا قیامت تاسوعا و عاشورا را با نوای حزن انگیز سرنا و دهل هایشان تداعی کنند برای پیروان خاندان اهل بیت(ع).

امروز کرمانشاه یکپارچه در غم و اندوه بود، از کودک و نوجوان تا پیر و جوانش مشکی پوش آمده بودند در عزای قمر بنی هاشم شرکت کنند؛ آسمان هم بغضش گرفته بود اما سر وا شدن نداشت.

جمعیت عزادار با زمزمه اشعار کردی دسته جات زنجیرزنی و سینه زنی را همراهی می کردند؛ قربانی ها جلوی هیئت های عزاداری ذبح می شد و مهمانان عزای اهل بیت (ع) به هیئت هایی که نذری تدارک دیده بودند دعوت شدند.

سنت نذری دادن و قربانی کردن در این روز از سنت های دیرینه کرمانشاهی هاست؛ اغلب مردم در این روز اقدام به طبخ نذری و توزیع آن بین عزادران می کنند.

کرمانشاه یکپارچه شور و شعور حسینی بود و همگان در رثای سرور و سالار شهیدان به سوگ نشسته و بر سر و سینه خود می زدند؛ از ساعات اولیه صبح امروز عزاداران حسینی در قالب دسته های سینه و زنجیرزنی از نقاط مختلف شهر کرمانشاه خود را به چهارراه اجاق میعادگاه عزادران رساندند تا در این مرسم بزرگ حضور یابند.

استاندار کرمانشاه هم با حضور در بین عزاداران به عزدارای پرداخت.

   #کرمانشاه #قربانی کردن #عاشورا #شهادت #سپاه #استاندار کرمانشاه

محتوای خبر «نوای «بی علمدارم برا ...» در سوگ ساقی عطشان کربلا» را در سایت «مرصاد» ببینید